Celkovým vítězem letošního ročníku KLM Jihomoravského a Zlínského kraje se stal nováček – tým SHKM Hodonín, který ve finálovém klání porazil na zápasy Velké Meziříčí 3:2.  Gratulujeme do Hodonína k senzačnímu vítězství! Vítěz naší skupiny SHKM Hodonín však nebude hrát baráž o druhou celostátní ligu, neboť do baráže se nepřihlásil.  Ve druhé lize tak zůstává jeden tým z Hodonína – druholigové derby dvou hodonínských týmu tedy v příštím ročníku druhé ligy nebude. Stojí za to připomenout cestu tohoto týmu až do vítězného konce. V celkové tabulce základní části skončil Hodonín na druhém místě. Ve čtvrtfinále zdolal lehce HC Uničov po výsledcích 4:1 a 9:3 na zápasy 2:0. V semifinále hodonínští hokejisté porazili Uherský Ostroh na zápasy 3:1, když prohráli pouze jeden zápas na trestná střílení a v ostatních vyhráli (po výsledcích 7:4, 5:2, 6:7 na trestná střílení a 10:4). Čtvrtfinále i semifinále tedy jasně tým z Hodonína vyhrál. Finálové klání mezi Velkým Meziříčím, které skončilo na prvním místě v dlouhodobé soutěži a SHKM Hodonín byla opravdová hokejová bitva, která se odehrála na pět utkání. Pro hokej z Jihomoravského kraje je velká škoda, že žádný hokejový klub nemá zájem o postup do vyššího druholigového patra. O postup do druhé ligy letos z jednotlivých KLM však mají zájem celkové 4 týmy, což je docela slušný zájem. Z KLM v České republice letos budou do druhé ligy postupovat dva účastnici. Souboj o tento postup si zahrají dvě dvojice. První tvoří BK Nova Paka a HC Slovan Louny a druhou dvojici tvoří bývalý extraligový HC Vajgar Jindřichův Hradec a HC Wolves Český Těšín. Uvidíme, kdo z těchto týmů bude v souboji o druhou ligu úspěšnější.