HC Štika Rosice–HHK Velké Meziříčí

Vyloučení: 8:2
Využití: 1:2
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice:  Skoupý (Čížek) – Úlehla, Gonos, Říčka, Malý, Dobiáš, Kožár, Kousal, Kubica, Antal, Strakoš, Kůst, Rafaj, Vlašín, Svaruška, Pospíšil, Kučera, Dobiáš, Vaverka, Brůžek
Sestava Meziříčí:

V prvním zápase Štiky potěšily především střeleckou potencí, pět branek jsme dali naposledy v roce 2018.

Dnešní úvodní zápas nového ročníku byl reprízou posledního utkání sezóny loňské, utkali se v něm vítěz minulého ročníku s posledním týmem. To jsou jistě zajímavá fakta, která předcházela úvodnímu buly dnešního duelu. Utkal se jasný favorit s outsiderem, ale navzdory tomu dokázaly Štiky až do poloviny poslední třetiny držet krok a nebýt poslední desetiminutovky, výsledek pro rosické hokejisty nemusel být tak krutý. Ale i tak utkání dopadlo lépe, než to loňské.

V úvodní třetině jsme nezačali nejlépe, soupeř se v šesté minutě ujal vedení brankou, která byla zřejmě vlastní – puk se zády Matyáše Skoupého objevil za zcela nejasných okolností. Štiky však v patnácté minutě vyrovnaly, ale hostům se v minutě devatenácté podařilo znovu strhnout vedení na svoji stranu.

V prostřední části hry se nám dokonce podařilo vyrovnat, ale soupeř si velmi rychle vzal znovu vedení na svou stranu, a to postupně narůstalo až na tříbrankové. Jenže toto domácí unesli a v závěru třetiny se dvěma rychlými brankami dostali soupeři znovu na dostřel.

V poslední třetině meziříčští znovu zvedli vedení na dvě branky, ale Štiky znovu snížily na rozdíl jediného gólu. To však bylo bohužel z naší strany všechno, soupeř si třemi brankami pojistil výrazné vítězství.

I přes prohru výrazným rozdílem lze pozitivně hodnotit psychickou odolnost mužstva, protože tým nezabalil zápas ani při tříbrankovém vedení soupeře a také počet vstřelených branek jsme dlouho u našich hokejistů neviděli (naposledy 12.12.2018 v utkání s Břeclaví).