HC Štika Rosice – Lvi Břeclav

Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Sestava Rosice:
Tichon, Mravik – Antal, Rafaj, Lučivňák, Kousal, Čtvrtníček, Vaverka, Říčka, Kůst, Kožár, Vlašín, Grygera, Malý, Gonos
Sestava Břeclav:

V prvním přípravném utkání padlo čtrnáct branek

K prvnímu přípravnému utkání si Štiky pozvaly Lvy z Břeclavi. V loňské sezóně se náš dnešní soupeř umístil jen o příčku výše, než náš tým.

Utkání začalo lépe pro hosty, kteří se již po půlminutě ujali vedení. Herně je to povzbudilo, takže od této branky byli lepším týmem. Nám se sice podařilo v šesté minutě vyrovnat, ale obraz hry se nezměnil, takže do konce první třetiny se soupeři podařilo skórovat ještě dvakrát.

Úvod prostřední části patřil brankově Štikám. Během minuty vyrovnaly stav utkání a dalo se očekávat i vyrovnání herní. Jenže soupeře tento vývoj třetiny nepoložil a postupně zase získal dvoubrankový náskok. V polovině třetiny oba soupeři vystřídali brankáře a to byl impuls, který nakopl domácí. Nový strážce naší svatyně byl v brance jistější a dal týmu základ, který potřeboval k lepšímu hernímu projevu. A začalo se otáčet i skóre. Poprvé jsme se v utkání ujali vedení v čase 31:29 a to jsme udrželi až do konce utkání.

Zápas nesl všechny znaky první přípravy. Kombinace u obou týmů zpočátku vázla, hra byla neurovnaná a rozháraná, nikdo se nechtěl na začátku sezóny zranit. S přibývajícími minutami se postupně herní projev zlepšoval a hra byla plynulejší. V závěru zápasu již oba týmy produkovaly docela pohlednou kombinaci. Zápas byl okořeněn vysokým počtem branek, takže si diváci přišli na svoje.

Za týden sehrají oba soupeři odvetu v Břeclavi a nás již čeká ostrý začátek sezóny. Doufejme, že pro náš tým bude povedenější, než ta uplynulá.