HC Štika Rosice–HC Uničov

Vyloučení: 6:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice:  Holub, Čížek – Úlehla, Kučera, Dobiáš, Varholík, Rafaj, Antal, Gonos, Říčka, Malý, Gonos, Říčka, Malý, Vaverka, Krobauer, Bustin, Čoupek, Kůst, Čtvrtníček, Svatuška
Sestava Uničov:  –

Dnes proti Uničovu podaly Štiky skvělý výkon a berou Orlům dva body

V dnešním druhém domácím zápase jsme se opět nemohli považovat za favority, protože jako hosté přijeli Orli z Uničova, kteří v prvních dvou kolech ztratili pouze jeden bod, zatímco Štiky před utkáním byly na posledním místě s nulou v kolonce získaných bodů.

Jenže papírové předpoklady se vůbec nevyplnily. Do soupeře jsme se zakousli od úvodního vhazování a agresivní celohřišťovou hrou byl soupeř zcela zaskočen. Když jsme k tomu přidali tři branky během necelých pěti minut, soupeř byl zcela vyveden z míry. Hostům trvalo dalších deset minut, než se dostali ke své hře a během minuty a půl se dostali dvěma brankami zpět do zápasu.

Ve druhé třetině se hrál oboustranně opatrný hokej, protože žádný ze soupeřů nechtěl odvážnou hrou nabídnou šanci ke skórování. Po skrumáži před brankou se povedlo rosickým zvýšit vedení na rozdíl dvou branek.

Třetí třetina opět přinesla rychlý kombinační hokej. Bylo patrné, že tým z Uničova chce zvrátit vývoj zápasu na svoji stranu. ale domácí byli pevní a nedovolili to. Naopak do otevřené obrany jsme hrozili výpady. Kritické okamžiky přešly ve 46. minutě,. kdy nás rozhodčí poslal do tří na téměř minutu a půl. Naše trojice tlaku odolala a zdálo se, že již utkání v klidu dovedeme k vítězství. Jenže se zopakovala situace z první třetiny. Soupeř pět minut před koncem během půlminuty srovnal. Do konce zápasu se již nic podstatného nestalo a zápas šel do prodloužení.

V nastaveném čase jsme přestáli další přesilovku a došlo až na samostatné nájezdy. V nich byli za náš tým úspěšní všichni střelci – Jirka Čtvrtníček, Peter Bustin i Filip Kůst. Za soupeře se neprosadil Pavel Handl, Jakub Čuřík ani Michal Šimo. Tak druhý bod zůstal v Rosicích.