Sestava Bylnice:  –
Sestava Rosice:  Holub, Čížek – Kučera, Dobšák, Úlehla, Antal, Dobiáš, Rafaj, Kubica, Čoupek, Malý, Krejčí, Brůžek, Polzer, Kůst

Informace o utkání

V Brumově se opakovala historie z loňské sezóny

Do Brumova-Bylnice jsme odjížděli s obavami, které pramenily z toho, že velké množství našich hráčů hrálo univerzitní utkání v Praze a potrápila nás marodka (Krobauer, Kožár, Pospíšil, Vlašín, Svatuška, Varholík). Přesto třináct Štik nevstoupilo do utkání odevzdaně. V hlavách nám ale zůstaly okolnosti loňského zápasu, kdy jsme na tomto stadiónu prohrávali 4:0, vyrovnali, ale posledních deset minut nás rozhodčí vůbec nenechal hrát.

V první části hry se hrál vyrovnaný hokej, na vyložené šance bychom dokonce vyhráli. Jedinou branku však dali domácí ukrytou dalekonosnou střelou z dálky. Následovala situace, která jakoby patřila do utkání před rokem, protože náš nejlepší obránce Štěpán Kučera k trestu za sporný zákrok obdržel ještě desetiminutový „nášup“. Při počtu našich hráčů se jednalo o oslabení významné.

V prostřední části se nám podařilo dokonce vstřelit branku, kterou však rozhodčí neuznal, protože ztratil puk z dohledu a příliš brzy přerušil hru. I sudí je jen člověk a může udělat chybu. Ale místo toho, aby své pochybení uznal, udělil za protesty Filipu Kůstovi dva desetiminutové tresty a ten musel předčasně do sprch.  Za stavu 2:0 jsme se dostali do přesilovky, v níž byl několikrát faulovaný Tomáš Krejčí, ale píšťalka rozhodčího mlčela. Ozvala se teprve v okamžiku souboje u mantinelu a na trestnou lavici musel rosický hokejista. V této třetině jsme byli aktivnější, ale výkon domácího strážce svatyně a neproměňování šancí způsobilo, že i po čtyřiceti minutách byla na našem kontě nula.

Do závěrečné třetiny vstoupily Štiky s enormní snahou o zvrat utkání. To se mám také podařilo. Nejprve po samostatném nájezdu snížil Dan Polzer. V posledních pěti minutách byl tlak hostů drtivý a v poslední minutě byl vyloučen domácí Marek Knebl. To už jsme hráli bez brankáře, takže se nám naskytla dvojnásobná početní výhoda, kterou využil po čtrnácti vteřinách Štěpán Kučera.

Utkání přešlo do prodloužení a následně do samostatných nájezdů, v nich byli úspěšnější domácí, ale potřebovali na to sedm sérií. Tak jsme i ve velice oslabené sestavě vybojovali v Brumově bod.