HC Štika Rosice–HK Kroměříž

Vyloučení: 5:5
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice: Skoupý, Čížek – Antal, Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Gonos, Kučera, Pospíšil, Krejčí, Kůst, Strakoš, Kožár, Krobauer, Říčka, Čtvrtníček, Malý, Svatuška, Vaverka
Sestava Kroměříž:  –

Po velkém boji jsme podlehli Kroměříži

Na webu hostujícího se u hokejistů z Rosic objevil přídomek „trochu nečitelné“. Dnešní zápas tento fakt potvrdil, protože jsme potrápili soupeře z Hané a až do poslední minuty byl zápas otevřený. Hrál se pěkný kombinační hokej s velkým nasazením od obou týmů.

Hned od úvodního vhazování se do sebe oba soupeři pustili bez respektu, i když v rámci pravidel. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy měly své chvíle, kdy soupeře zatlačili a měli více ze hry. Brankově se prosadily pouze Štiky tři minuty před koncem z hole Adama Strakoše, který se nejlépe zorientoval před brankou po střele od modré čáry.

V prostřední části hry se obraz hry prakticky nezměnil, jen se přitvrdilo. Střelecky se v této části hry prosadil pouze tým z Hané, a to hned dvakrát.

Závěrečná třetina se nesla v duch snahy domácích o zvrat v zápase. To se však zcela nepodařilo, protože v šestnácté minutě se kroměřížským podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Rosičtí utkání nezabalili ani za tohoto stavu a více, než tři minuty před závěrečnou sirénou odvolali brankáře. Minutu a čtyřicet šest vteřin před koncem snížil Lukáš Pospíšil na rozdíl jedné branky. Naděje však zhatil faul na samostatně pronikajícího soupeře na naši prázdnou branku a rozhodčí rozhodl o technické brance.

V příštím kole zajíždíme na led Uherského Ostrohu. Těm se daří a zápas bude pro rosické velmi těžký. Pro Štiky hovoří výrazně zlepšený herní projev v letošní sezóně, snad se nám podaří domácí o nějaký ten bod obrat.