Hokej Uherský Ostroh–HC Štika Rosice

Vyloučení:  10:8
Využití:  0:0
Oslabení: 0:2
Sestava Rosice:  Skoupý,  – Antal, Dobiáš, Úlehla, Pospíšil, Rafaj, Kučera, Dufala, Čtvrtníček, Brůžek, Kožár, Říčka, Svatuška, Vlašín, Strakoš, Malý, Kazlepka, Krejčí, Čoupek

Ostrožská tvrz poprvé letos dobyta – Štiky vezou tři body

K zápasu do Uherského Ostrohu jsme odjižděli velmi rádi, protože na tamním zimáku bývá správná hokejová atmosféra, nikoli však nepřátelská a i vedení místního klubu se k nám chová vstřícně. Toto platilo i po zápase, který byl vyhecovaný, nervózní a pro domácí nedopadl dobře. Fanoušci, funkcionáři i hráči za to zaslouží poděkování, protože toto se neděje na všech stadionech.

Do zápasu poprvé v sezóně zasáhli dva hráči. Prvním je Franta Kazlepka, druhým je nová posila z Bardějova útočník Róbert Dufala.

V úvodu zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Bylo vidět, že nastoupilo velké množství mladých hráčů, takže se hrál jednoduchý hokej. Do vedení se v osmé minutě dostali domácí, když ostrožský útočník využil zaváhání naší obrany, prakticky od útočné modré čáry jel sám na Matyáše Skoupého a byl úspěšný. Štikám se podařilo vyrovnat až v poslední minutě prvního dějství. Střelcem byl z brejkové situace při vlastním oslabení Honza Vlašín. Pak následovala situace ne často na stadionech vídaná. Na našeho střelce odpískal hlavní rozhodčí nedovolený zákrok, ale Honza za arbitrem zajel a řekl mu, aby trest neuděloval, že nedošlo k porušení pravidel. Za toto gesto byl odměněn potleskem slušně zaplněné haly. Nicméně stejné gesto provedl i náš soupeř čtyři minuty před koncem za stavu 2:3. Oba dva hráči zaslouží absolutní úctu k tomu, že fair-play postavili před výsledek zápasu. Škoda, že se nám v první třetině nepodařilo domácího brankáře překonat vícekrát, protože šance jsme na to měli, Patrik Říčka hned dvakrát.

Prostřední část hry branku nepřinesla. My jsme přečkali tři přesilovky, soupeř podobně dvě. Hrál se rychlý, bruslařsky pohledný hokej. V této třetině je nutno vyzvednout výkon Matyáše Skoupého v naší brance, který mimo běžného rutinního brankářského výkonu vytáhnul dva zákroky z kategorie geniálních. I díky nim byl stav i po druhé třetině 1:1.

Poslední část hry přinesla hokej, který by snesl nejpřísnější měřítka kvality. Domácí byli zaskočeni, že s nimi tak dlouho držíme vyrovnané utkání. V páté minutě jsme se podruhé v zápase prosadili, znovu to byl Honza Vlašín. Soupeř však za necelé tři minuty vyrovnal. Jenže v čase 51:53 protlačil puk do domácí svatyně Jirka Čtvrtníček. Dvě minuty před koncem jsme šli do oslabení a soupeř toho využil k odvolání brankáře. Riskantní tah mu ale nevyšel, Štiky zpečetily do prázdné branky tři body.

Tímto výsledkem poslaly Štiky svým soupeřům dobrou vyzitku své zlepšené výkonnosti. Již v pondělí sehrají rosičtí na svém ledě utkání proti Dynamiterům. Pozor, začátek utkání je již v šestnáct hodin. Přijďte podpořit zlepšující se výkon Štik.