HC Štika Rosice–Dynamiters Blansko

Vyloučení:  5:6
Využití:  1:1
Oslabení: 0:0
Sestava Rosice:  Skoupý (Čížek)  – Antal, Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Gonos, Kučera, Kubica, Vlašín, Svatuška, Říčka, Čtvrtníček, Brůžek, Čoupek, Kožár, Strakoš, Malý, Krejčí, Kůst

Štiky naplno bodovaly ve druhém utkání po sobě

Po sobotním vítězném zápase v Uherském Ostrohu vzhlížel tým Štik k utkání s Blanskem s vysokými ambicemi na bodový zisk. Jenže naši dnešní hosté neprodali kůži tak lacino, jak jsme očekávali.

V první třetině hned od úvodu naznačili Dynamiteři, že se nehodlají vzdát bez boje a navíc naši hokejisté ještě cítili v nohou těžké utkání v Ostrohu. V páté minutě se hosté dostali do vedení při přesilové hře a to je posadilo do sedla. Nám se hra nedařila dle očekávání. Přesto jsme se postupně získávali v zápase převahu a pět minut před koncem prvního dějství jsme srovnali z hole Vojty Malého.

Prostřední část hry jsme ovládli, i když světlé chvilky měl i náš soupeř. Do vedení jsme šli my, a to dokonce do dvoubrankového. Úspěšní byli Lukáš Kožár a Patrik Říčka. Vzhledem k hernímu projevu se zdálo, že jsme se dostali do trháku, který již nepustíme, jenže v patnácté minutě bývalý hráč Rosic Matouš Král z trestného střílení vrátil Blansku naději na úspěch v zápase.

V poslední třetině ve čtvrté minutě blanenští vyrovnali a začínalo se od začátku. Do konce první desetiminutovky jsem se ale dostali znovu do dvoubrankového trháku – Lukáš Kožár a Štěpán Kučera pokořili hostujícího brankáře. Soupeře to ale nepoložilo a v posledních  deseti minutách zatlačili Štiky do defenzivy. Snaha o zvrat v zápase byla zcela patrná a rosičtí na ni nedokázali adekvátně reagovat. Tlak soupeře byl velký a před naší brankou často hořelo. Naštěstí poslední instance Matyáš Skoupý úřadoval skvěle, za svá záda nepustil už žádnou střelu.

Diváci dnes viděli více boje než hokejové krásy. Ale rosický divák byl nakonec spokojený. Druhé vítězství v řadě, bojovný výkon i po obtížném utkání a dali jsme více branek, než soupeř. Jediné, co nás dnes výrazně trápilo bylo proměňování šancí.