HC Štika Rosice–SKMB Boskovice

Vyloučení:  5:6
Využití:  1:2
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice: Holub (Čížek)  – Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Pospíšil, Varholík, Malý, Krejčí, Dufala, Kůst, Vlašín, Kazlepka, Svatuška, Heža, Čtvrtníček

Boskovice byly dnes nad naši síly

Do utkání s velkým favoritem dnes nemohla zasáhnout početná skupina opor Štik, hrající univerzitní ligu, což dalo našemu dnešnímu soupeři velkou výhodu. Důvodem absence hráčů z Masarykovy univerzity bylo univerzitní utkání, které sehráli v Ostravě. Hokejový svaz by neměl pořádat univerzitní utkání o víkendu, kdy hráči hrají soutěže za své kluby.

Do utkání vstoupil náš soupeř velmi sebevědomě, jak se na favorita patří. Již v polovině druhé minuty se poprvé boskovičtí prosadili brankově, což bylo výsledkem herního obrazu na hřišti. Branka nás ovlivnila z hlediska herní pohody, takže vývoj hry byl jednoznačně ve prospěch hostí. Do konce třetiny jsme obdrželi ještě dva góly.

Prostřední část hry se nesla ve stejném duchu jako první, navíc v polovině utkání přidal soupeř čtvrtou branku. To už ale Minerva trošku zvolnil tempo, takže jsme se mohli prosazovat i my. Minutu a půl před koncem druhé třetiny jsme snížili z hole Tomáše Úlehly.

Do posledního dějství jsem vkročili s odhodláním porvat se o výsledek zápasu. Po čtyřech minutách znovu Tomáš Úlehla dal svojí druhou branou Štikám naději. Hra se vyrovnala a měli jsme i několik slibných příležitostí, bohužel bez gólového efektu. Pak ale přišlo dvojnásobné vyloučení našich hokejistů a soupeř využil oba tresty ke vstřelení branek, čímž rozhodl utkání.

Škoda, že náš tým nemohl nastoupit v plné síle. Ne, že by nám to přineslo jisté vítězství, ale utkání by se nemuselo vyvíjet tak jednoznačně a pro sebevědomí týmu by to bylo velmi důležité, zejména v době, kdy se Štikám herně daří. Klukům patří poděkování za to, že utkání nezabalili ani za nepříznivého stavu a bojovali až do konce.