SHKM Hodonín–HC Štika Rosice

Vyloučení:  9:10
Využití:  1:1
Oslabení:  1:1
Sestava Rosice: Skoupý (Čížek)  – Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Gonos, Varholík, Kubica, Kučera, Krejčí, Čtvrtníček, Říčka, Vlašín, Malý, Švarcberger, Kožár, Svatuška, Vaverka, Strakoš, Kazlepka

V Hodoníně se nám povedla odveta a odvážíme všechny body

Před cestou do Hodonína jsme si byli vědomi loňského nepodařeného zápasu, ale kdeže loňské sněhy jsou…. V kádrech obou týmů došlo ke změnám, takže jsme k utkání vzhlíželi s většími nadějemi, než před rokem.

V první třetině, hlavně v její první polovině se hrál vyrovnaný hokej. Šance se střídaly na obou stranách jako na běžícím pásu a kdyby byl po deseti minutách stav 4:4, nikdo by se nedivil. Druhá polovina však vyzněla jednoznačně pro rosické hráče. Byli jsme rychlejší, hokejovější a důraznější, což se projevilo i na vývoji skóre. Po brankách Bohdana Dobiáše, Honzy Vaverky a Lukáše Kožára jsme šli do vedení 3:1.

Do prostřední části vlétli domácí za podpory publika s evidentní snahou zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Postupně se nám podařilo tlak eliminovat, ale pak přišlo dvojnásobné vyloučení Štik. Přesilovku 5 na 3 jsme sice přestáli, ale v oslabení o jednoho muže jsme dostali kontaktní branku. Po obdrženém gólu jsme přestali hrát a umožnili soupeři dvěma dalšími brankami otočit zápas. Ale domácí hokejisté nás napodobili, nechali se také zbytečně vyloučit a Štiky přesilovku využily ke srovnání stavu po druhé třetině.

V první polovině poslední části hry jsme měli vyloučené čtyři hráče, ale domácí nedokázali proměnit tyto výhody v branku. Co se nepovedlo soupeři se povedlo nám, a to při vlastním oslabení z hole Adama Strakoše. Po této brance se hra zklidnila, bohužel po nedorozumění v naší obraně domácí znovu vyrovnali. Poslední brankové slovo však měly Štiky. Po závaru před svatyní soupeře dotlačil puk za záda domácího golmana podruhé v zápase Honza Vaverka. Konec zápasu jsme dohráli takticky, nepustili jsme soupeře k odvolání brankáře a utkání dovedli do vítězného konce.

Odveta za loňský zápas se nám povedla a z Hodonína vezeme tři cenné body. Další utkání hrajeme mimořádně ve čtvrtek v devatenáct hodin. Soupeřem nám bude Spartak Uherský Brod, jehož výsledky jsou letos excelentní. Letos však nejsme tým, který rozdává body, takže doufejme, že proti favoritovi uhrajeme slušný výsledek.