HC Štika Rosice–HC SPARTAK Uherský Brod

Vyloučení:  4:6
Využití:  0:0
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Holub (Čížek) – Dobiáš, Gonos, Úlehla, Varholík, Pospíšil, Antal, Kučera, Kůst, Svatuška, Říčka, Čtvrtníček, Strakoš, Krejčí, Malý, Kazlepka, Heža, Vaverka, Dufala

Po obrovském boji zůstávají v utkání s Brodem body doma

Na rosickém ledě se dnes představil další z favoritů naší soutěže – tým z Uherského Brodu. Štiky ale nastoupily ve velmi silné sestavě a potvrdily dobrý herní projev, který je provází celou letošní sezónou.

Hned od úvodního buly se do sebe oba soupeři pustili bez bázně a hany. Hrál se hokej „nahoru – dolů“ s vysokým nasazením. Moc hokejové krásy nenabídl, ale snaha obou týmů přinesla vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Jako první se brankově prosadili domácí, po závaru před brankou se nejlépe zorientoval Franta Kazlepka. Soupeři se podařilo vyrovnat minutu před koncem první třetiny.

V prostředním dějství pokračoval obraz hry z první třetiny. I brankově se podobala té předchozí. Po čtyřech minutách vrátil Štikám vedení Jakub Heža. Soupeř vyrovnal čtyři minuty před druhou sirénou.

Poslední třetina začala lépe pro rosické, i když situace, která k vedení vedla byla velice dramatická a dlouho se o ní diskutovalo. Došlo totiž k tomu, že naši hráči ve druhé minutě nejprve dali branku, střela se ale odrazila od vnitřní části konstrukce branky. Hlavní rozhodčí, rozpažil a hra pokračovala, jako bychom nastřelili tyčku. Z protiútoku skóroval soupeř a začaly diskuze o tom, zda naše branka byla nebo nebyla, protože o brance hostí nebylo pochyb. Hlavní rozhodčí po poradě s čárovými uznal, že střela Honzy Vaverky skončila v brance a přiznal branku nám. To vyvolalo v soupeřově týmu vlnu emocí, které se neuklidnily až do konce zápasu. Nicméně uherskobrodší hokejisté vyvinuli sílící tlak, aby srovnali skóre a s postupujícím časem hráli na čím dál větší riziko. Srovnat se jim však nepodařilo, naopak se prosadil náš kapitán Tomáš Krejčí a minutu a půl před koncem rozhodl zápas.

Utkání bylo vyrovnané a naše vítězství se nerodilo lehce. Důležité je, že jsme se soupeřem udrželi vyrovnanou hru a dokázali se prosadit i brankově. Hra Štik je v letošní sezóně nesrovnatelná se dvěma minulými roky a dokážeme sehrát otevřené zápasy i se soupeři, pro které jsme dříve platili pouze za dárce bodů. Je jen škoda, že ani takovéto výsledky nepřitáhnou na stadion více diváků.