HC Lvi Břeclav–HC Štika Rosice

Vyloučení:  9:7
Využití:  1:1
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Tichon (Čížek) – Dobiáš, Úlehla, Varholík, Rafaj, Kučera, Kazlepka, Říčka, Dufala, Svatuška, Vlašín, Strakoš, Malý, Krejčí, Kožár

V Břeclavi jsme po slibném průběhu prohráli v prodloužení

Dnešní zápas lze považovat za spravedlivý z hlediska počtu hráčů, protože za oba týmy nastoupilo čtrnáct hokejistů. Zimní stadion v Břeclavi svojí plochou přeje rychlým hráčům, což se v průběhu zápasu ukázalo jako velmi důležité. V zápase za nás poprvé v sezóně nastoupil v brance izraelský občan Tichon Nir Shmuel, který má však zkušenosti s českým a slovenským hokejem.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, i když brankově vyzněla pro Štiky. Jako první se prosadil po chybě domácího brankáře Patrik Říčka. Golman Lvů chtěl rozehrát puk, vyjez z branky, jenže jeho přihrávku zachytil na modré Tomáš Krejčí, přihrál Patrikovi a tomu již nic nestálo v cestě za prvním úspěchem rosických hokejistů. Škoda, že střelecká pohoda nevydržela Patrikovi ještě déle, protože v průběhu první třetiny měl tento rychlý hráč možnost jet sám no břeclavského strážce svatyně, ale vytěžil jen jednu tyčku. Druhá úspěch přidal Franta Kazlepka, který tečoval střelu Bohdana Dobiáše tak dobře, že domácí brankář neměl šanci druhému úspěchu zabránit.

Prostřední část hry nebyla tak hokejová a dynamická, jako ta úvodní, přinesla velkou bitvu plnou osobních soubojů, ale bez velké hokejové krásy. Prvních pět minut patřilo domácím hráčům, kteří chtěli zvrátit vývoj utkání. Brankově se prosadili ve čtvrté minutě, kdy naši hráči začali vyrovnávat hru, jenže špatně vyhodili puk ze třetiny, ten zachytili domácí  a snížili na rozdíl jediné branky. Střeleckou smůlu z první třetiny jsme si vynahradili při naší třetí brance. Při nevinném obloučku na domácí branku chtěli břeclavští pomoci svému brankáři a před svatyní vytvořili „valnou hromadu“, nepřikryli však puk a ten pohodlně dopravil do branky Jirka Svatuška. Po brance následoval nešetrný zákrok na našeho Bohdana Dobiáše, toho času na hostování v v Rosicích, ale kmenově hraje v Břeclavi. Při utkáních se svými klubovými spoluhráči je často terčem takovýchto zákroků často. Tento jej vyřadil na zbytek třetiny z průběhu zápasu, rozhodčí jej ale neposoudil jako nedovolený. Následující část byla docela nervózní. Při jednom z úniků Patrik Varholík zatáhl za „záchrannou brzdu“ a bylo z toho trestné střílení, které břeclavští proměnili. Průběh zápasu se neuklidnil a výsledkem byla potyčka Honza Vlašína a Tadeáše Zugara, po níž oba skončili na trestné lavici. Většího prostoru na kluzišti jsme dokázali využít my. Franta Kazlepka se dvěma kličkami vyhnul protihráčům, vystřelil, puk vyražený brankářem se ocitl před Tomášem Krejčím, ten nezaváhal a vrátil Štikám vedení o dvě branky.

Do závěrečné třetiny jsme nastoupili pouze se čtyřmi obránci, protože zranění  z druhého dějství již nepustilo Bohdana do hry. Začátek se vyvíjel příznivě – Tomáš Rafaj zvýšil bombou od modré při signalizovaném vyloučení na rozdíl tří branek. Od tohoto okamžiku se do nás soupeř pustil s obrovskou vervou a výsledkem bylo srovnání stavu po šedesáti minutách. A aby toho nebylo dost, tak hned při prvním střídání prodloužení břeclavští rozhodli o tom, že bod navíc si Rosice neodvezou.

Je škoda, že jsme nedotáhli utkání, ve kterém jsme patnáct minut před koncem vedli o tři branky, do vítězného konce. Ukázalo se, že hokej plný šarvátek nám příliš nevyhovuje, naopak jsme schopni odehrát kvalitní zápas s hokejovějšími soupeři. V sobotu nás čeká utkání proti Uherskému Hradišti a doufáme, že prodloužíme sérii zápasů s bodovým ziskem na čtyři. Přijďte Štiky podpořit, kvalita hry je letos jiná, než tomu bylo v minulých letech a odpovídá tomu i postavení rosických v tabulce.