HC Štika Rosice–HC Uherské Hradiště

Vyloučení:  12:10
Využití:  0:1
Oslabení:  1:0
Sestava Rosice:  Tichon (Čížek) – Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Pospíšil, Varholík, Antal, Gonos, Říčka, Krejčí, Vlašín, Strakoš, Svatuška, Čtvrtníček, Kožár, Kazlepka

S Uherským Hradištěm jsme odehráli nejhorší zápas sezóny

Už předzápasové rozbruslení nevěstilo dobrý začátek utkání, protože naši hráči byli plni úsměvů a k zápasu přistoupili s pocitem mírného favorita. Tento stav vědomí se nám bohužel v první třetině vymstil. Navíc Jirka Čtvrtníček a Adam Strakoš nestihli začátek zápasu a ani toto Štikám nepřidalo.

Od úvodního vhazování byla hra našeho celku rozháraná, hráli jsme staticky, bez pohybu. toho soupeř dokonale využil a sázel nám jednu branku za druhou až do stavu 0:3. Po třetí střele, která skončila  v naší síti si museli vzít trenéři oddechový čas, aby tým probudili z letargie, do kterého upadl. Do konce první části se již skóre neměnilo.

Umývání hlav v naší kabině přineslo svoje ovoce. Tým se vrátil do svého běžné herní pohody a bylo to hned na ledě znát. Zatlačili jsme hosty do defenzivy a výsledkem byly dvě branky, o které se podělili Honza Vlašín a Adam Strakoš. Následovala série vyloučení na obou stranách. Dostali jsme se do početní výhody, jenže se soupeři podařil brejk, který naše obrana zastavila nedovoleně. Následné trestné střílení naštěstí skončilo na tyčce, ale tři minuty před koncem nám soupeř přece jen branku vsítil a před druhou přestávkou si pojistil vedení.

Do poslední třetiny jsme vstupovali s odhodláním vyrovnat stav utkání. Bohužel po třech a půl minutách jsme obdrželi dvě rychlé branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Hra se rozpadla do velkého množství šarvátek a soubojů. Po sedmé brance v naší síti bylo na našich hráčích vidět, že už by byli nejraději v kabině a tento nepovedená zápas měli již za sebou.

Nekoncentrovanost v úvodní části hry rozbila soustředění v celém zápase a utkání se nám již nepodařilo zvrátit. Vzhledem k našemu výkonu musíme uznat, že si Hradiště odváží tři body zaslouženě. Za týden hrajeme těžké utkání ve Velké Bíteši, která se již z matných výkonů v úvodu sezóny vzpamatovala. Doufejme, že i Štiky si vezmou ponaučení a z Bíteše nějaké body dovezeme.