HHK Velké Meziříčí–HC Štika Rosice

Vyloučení:  3:1
Využití:  0:0
Oslabení:  0:1
Sestava Rosice:  Skoupý, Čížek – Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Kučera, Varholík, Pospíšil, Gonos, Heža, Kůst, Malý, Říčka, Dufala, Čtvrtníček, Kazlepka, Svatuška, Strakoš, Švarcberger

V Meziříčí jsme uspěli herně, nikoliv střelecky

K zápasu jsme poprvé v sezóně odjeli na venkovní led v bílých dresech (druhou polovinu soutěže mužstva odehrají v obrácených barvách dresů). Do týmu se vrátili po nucené zdravotní přestávce Patrik Říčka a Štěpán Kučera a jejich přítomnost na ledě byla po celý zápas znát. Za nepřítomného kapitána Tomáše Krejčího dnes nosil kapitánskou pásku Lukáš Pospíšil.

První třetina začala vyrovnaným výkonem obou týmů. Domácí byli tímto faktem poněkud zaskočeni a možná právě proto počet brankových příležitostí byl vyšší u našeho mužstva. Bohužel všechny šance pochytal skvěle chytající strážce domácí  svatyně Jaroslav Juda. S přibývajícími minutami jsme se prosazovali čím dál častěji, jenže paradoxně do vedení šli domácí, když v polovině patnácté minuty skóroval Tomáš Střecha.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Znovu měli více šancí hosté, ale odražené puky končily mimo dosah rosických hokejek. Jenže se historie opakovala a znovu se prosadili domácí. Po naší chybě na modré čáře šli do přečíslení a tuto výhodu proměnil ve druhou branku. Štiky nerezignovaly a od tohoto okamžiku začaly vyvíjet na domácí branku ještě větší tlak, aby se případným úspěchem vrátily do utkání. To se jim povedlo tři vteřiny před koncem druhého dějství a střelcem byl Jirka Čtvrtníček. Ten si před utkáním řekl o dres s číslem čtrnáct, protože s číslem, se kterým hrál od začátku sezóny se mu dařilo herně, ale ne střelecky. A byla to výměna, která pomohla ke střelecké úspěšnosti.

Do třetí třetiny vlétly Štika s odhodláním bodově uspět, k čemuž potřebovali vstřelit branky. Ale opět střelecká smůla – v první minutě Adam Strakoš z metru přestřelil prázdnou domácí klec, o chvilku později Jakub Heža poslal puk souběžně s brankovou čarou a ten jen o milimetry skončil vedle tyčky. Po obou šancích soupeř nekompromisně trestal a zvýšil svůj náskok na tři branky. Tím bylo rozhodnuto a zkušený meziříčský tým si již utkání pohlídal a na cestu domů nám přidal ještě dvě branky.

Hokejově jsme odehráli velmi dobrý zápas, který jsme ale nepodpořili brankově. Neproměňování šancí, trošička smůly a zkušenost domácího týmu udělaly z herně vyrovnaného zápasu krutý výsledek pro náš tým. Ve čtvrtek hrajeme těžké utkání proti Březině a bude to zápas obtížný. V jejich týmu hraje několik bývalých rosických hráčů a takováto utkání nebývají jednoduchá. Pokud si chceme udržet kontakt s osmým místem, který zajišťuje účast v play-off, měli bychom v tomto utkání bodovat. Začíná se v 18:00 hodin.