HC Uničov–HC Štika Rosice

Vyloučení:  6:9
Využití:  1:2
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Skoupý, Tichon – Kubica, Úlehla, Rafaj, Gonos, Švarcberger, Heža, Kazlepka, Malý, Svatuška, Čtvrtníček, Kůst

Dramatický zápas s Uničovem rozhodla třetí třetina

K dnešnímu zápasu na led favorita jsme odjeli pouze s jedenácti hráči. Osmi dalším zdravotní indispozice nebo studijní povinnosti nedovolily do utkání zasáhnout. Naproti tomu domácí nastoupili se třemi kompletními pětkami.

Hned na začátku střetnutí došlo k nepříjemnosti. Při kontrole zápisu rozhodčími se zjistilo, že domácí mají na ledě hráče, který není uveden v zápisu. Podle současných pravidel po uzavření spopisky v zápise o utkání již nesmí být dopsán žádný hráč. Domácí svalovali zcela nepochopitelně a nepravdivě vinu na náš tým, což do úvodních minut vneslo značnou dávku nervozity. Hrstka našich statečných však v první desetiminutovce soupeře překvapila a hned ve druhé minutě Jirka Čtvrtníček, kterému dres s číslem 14 nese střelecké štěstí, vstřelil úvodní branku zápasu. Druhá polovina prvního dějství ale patřila domácím, kteří využili několika našich zbytečných vyloučení, která nás stála hodně sil, k získání mírné převahy, kterou korunovala dvěma brankami. Škoda, že jsme neproměnili šance, které měli Honza Gonos a Jakub Heža, mohlo to být po první třetině veselejší.

Druhá část hry přinesla rychlý a svižný hokej. Bylo vidět, že domácím branka v poslední minutě první třetiny dodala sebevědomí a chtěli rozhodnout zápas co nejdříve. Štiky podávaly obětavý výkon, jako by chtěly odčinit výkon  z domácího utkání s Březinou. K tomu přidal Matyáš Skoupý bravurní výkon v brance, takže žádná akce domácích neskončila za jeho zády. V poslední minutě druhého dějství se štěstena přiklonila na naše hokejky. Jirka Čtvrtníček po překrásné akci dal náš druhá gól a srovnal stav zápasu na 2:2.

V poslední třetině jsme si pět minut udrželi mírnou převahu, ale na víc nám už nezbyly síly. Navíc rozhodčí trestal přísněji zákroky našich hokejistů, což nám ubralo další síly a soupeř se prosadil třemi brankami, čímž rozhodl zápas.

Výsledek je vzhledem k předvedenému výkonu týmu krutý. Kluci se snažili do posledních sil, ale na zkušenějšího soupeře, který měl v zápase více hráčů, nakonec nestačili. I tak patří týmu poděkování za snahu a obětavost, kterou předvedli v souboji s jasným favoritem. Kdyby takto hráli i se slabšími soupeři, byli bychom v tabulce výše. V sobotu nás čeká poslední utkání roku 2019 s Brumovem-Bylnicí. Doufejme, že uspějeme a prolomíme bodovou pauzu z posledních zápasů.