HC Štika Rosice–Hokej Uherský Ostroh

Třetiny:  0:0, 2:3, 0:0
Branky:  Krejčí, Úlehla
Vyloučení:  17:9 (pomět trestných minut 76:18)
Využití:  2:1
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Tichon – Rafaj, Antal, Dobiáš, Pospíšil, Gonos, Dobšák, Úlehla, Říčka, Malý, Svatuška, Polzer, Krejčí, Válek, Čtvrtníček, Kazlepka, Švarcberger

V utkání vynikající úrovně se nakonec radoval soupeř, i když se celý zápas bál o výsledek

Od dnešního zápasu jsme proti favoritovi po posledních výkonech neměli mít pražádnou šanci. Jenže někde v hloubi doutnala jiskřička naděje, protože proti Uherskému Ostrohu se nám tradičně daří a na podzim jsme z jejich ledu dovezli všechny body.

Utkání bylo od prvního vhazování vyrovnané, rozhodně nebyl znát velký rozdíl v tabulkovém postavení. Soupeře jsme se nezalekli, naopak na ostrožských byl vidět jakýsi respekt, protože si byli dobře vědomi, že na ně umíme zahrát. S postupujícími minutami bylo na střídačce hostí vidět nervozita, protože se utkání vůbec nevyvíjelo podle jejich not.

O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž padly všechny branky. Hosté šli do dvoubrankového vedení, které ale Štiky vynulovaly běhen dvou přesilovek. Bohužel tři minuty před koncem prostřední části soupeř proměnil přesilovku a jak se nakonec ukázalo, byla to branka vítězná.

Herní projev rosických hokejistů byl dnes vynikající. Rozhodně jsme v zápase netahali za kratší konec. Tým bojoval obětavě a nadšeně, na tento herní projev hledali hosté jen obtížně recept.  O tom svědčí i skutečnost, že jsme během utkání hráli 5x oslabeni o dva hráče, přesto nám soupeř nedokázal dát ve dvojnásobném oslabení branku! Velkou zásluhu na tom měl i výkon brankáře Tihona, o němž se bude uherskoostrožským útočníkům dlouho zdát. Jeho výkon byl famózní a rozhodně v obtížném utkání obstál na výbornou. Poděkování ale patří celému týmu. Ještě minutu před koncem, kdy jsme hráli ve třech jsme dvakrát ohrozili branku hostí. Škoda, že k vynikající úrovni zápasu nepřispěl výkon rozhodčího. Nad jeho způsobem rozhodování oběma celkům občas zůstával rozum stát. Ale i to k hokeji patří. Každopádně kluci děkujeme!