SKMB Boskovice–HC Štika Rosice

Vyloučení:  5:6
Využití:  2:0
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Tichon – Pospíšil, Úlehla, Antal, Dobiáš, Buchal, Rafaj, Gonos, Říčka, Svatuška, Mach, Dufala, Válek, Kazlepka, Malý, Krejčí, Švarcberger

V Boskovicích jsme zanechali dobrý dojem a sahali jsme po bodu

Před začátku zápasu jsme věděli, že v průběhu letošního ročníku hrajeme se silnými soupeři dobře, daří se nám proti nim lépe než proti týmům slabším.

Bohužel začátek zápasu vyzněl lépe pro domácí kteří hned ve druhé minutě trefili skulinu mezi betony našeho brankáře a šli do vedení. Obdržená branka paradoxně povzbudila náš tým a postupně se během krátké doby prosadili David Mach a Martin Antal. Tím jsme otočili během dvou minut vývoj zápasu. Branku domácích chránil náš bývalý golman Marek Huzlík. Střelci si všechen prach vystříleli během úvodních tří minut a do konce třetiny se již skóre neměnilo.

V prostřední části hry se obraz zápasu nezměnil. Sekundovali jsme zkušenějšímu soupeři velmi dobře. Domácí opět na začátku třetiny vstřelili branku, ale v polovině utkání vrátil Štikám vedení Franta Kazlepka. Jenže zkušení domácí před koncem druhého dějství dvěma brankami strhli vedení na svou stranu.

Třetí třetinu začal tým trenéra Recha velmi dobře. Ve druhé minutě srovnal brankový účet Honza Gonos, kterému ideálně přihrál Franta Kazlepka. Utkání nabralo na dramatičnosti a boskovické tribuny opanovala nervozita. Na ledě se přiostřilo, ale zřejmě pod tlakem domácích fanoušků posuzoval rozhodčí naše zákroky přísněji. Soupeř následně potrestal vyloučení střelce naší čtvrté branky a znovu strhl vedení na svoji stranu. Tento stav i přes snahu našich hráčů zástal až do konce zápasu.

Po zápase s Uherským Ostrohem jsme opět sehráli vynikající utkání proti silnému soupeři. Je jen škoda, že podobný herní projev nemáme i se soupeři z dolních pater tabulky.

Pochvalu dnes zaslouží všichni junioři, kteří k utkání nastoupili. Dokázali se herně vyrovnat daleko zkušenějším hokejistům. kteří mají za sebou i působení i ve vyšších hokejových soutěžích. A absolutorium zaslouží i náš brankář Nir Tihon, ktetý se nemalou měrou zasloužil o vyrovnaný průběh zápasu.