HC Uherské Hradiště–HC Štika Rosice

Vyloučení:  6:10
Využití:  2:1
Oslabení:  0:1
Sestava Rosice:  Holub – Úlehla, Antal, Rafaj, Gonos, Dobiáš, Dobšák, Krejčí, Svatuška, Kožár, Kazlepka, Malý, Kůst, Válek, Polzer, Vlašín

Utkání v Uherském Hradišti jsme rozhodli již v první třetině

Dnešní utkání v Hradišti se podobalo celé řadě zápasů, sehraných v letošní sezóně, rozdíl byl v proměňování příležitostí. V duelu jsme sice nemohli až na Patrika Válka využít juniory brněnské Techniky, ale i tak jsme postavili tři útoky, které trenéři pravidelně točili, takže i fyzicky jsme soupeře předčili. Do sestavy se vrátil Lukáš Kožár a svůj návrat oslavil dvěma brankami. Do útoku od začátku zápasu nastoupil obránce Libor Dobšák, který hrál ve formaci se svým kamarádem Danem Polzerem.

Hned od začátku zápasu jsme měli zápas plně pod kontrolou a výsledkem byly tři branky, z nichž první skončila za zády domácího brankáře Oharka již ve druhé minutě. Úvodní část vyšla Štikám na jedničku, získali jsme tříbrankový náskok, který jsme v průběhu zápasu ještě navyšovali.

Ve druhé části hry se obraz zápasu příliš nezměnil. Soupeř chtěl otočit nepříznivý stav, ale na každou branku domácích jsme dokázali odpovědět stejnou mincí a strážce naší svatyně David Holub se také vyznamenával, mimo jiné ve 35. minutě chytil trestné střílení.

V poslední třetině se soupeř opět pokusil o korekci výsledku, ovšem Štiky již zápas nepustily z rukou a dotáhly jej k výraznému vítězství.

Odehráli jsme dobré utkání, v němž rozhodlo proměňování šancí. V této disciplině jsme soupeře předčili, na rozdíl od několika předchozích zápasů, v nichž jsme svému protivníkovi byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale góly jsme nedávali.

Poslední utkání sezóny sehrajeme příští sobotu na domácím ledě s týmem Velké Bíteše, která svými výkony letos zůstává za očekáváním.