HC Štika Rosice–Spartak Velká Bíteš

Vyloučení:  3:5
Využití:  0:0
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Holub – Antal, Dobšák, Úlehla, Dobiáš, Rafaj, Varholík, Kučera, Gonos, Malý, Kůst, Kazlepka, Válek, Polzer, Svatuška, Říčka, Krejčí, Strakoš

V posledním utkání základní části s charakterem derby jsme porazili Velkou Bíteš

K dnešnímu utkání se (možná kvůli focení, které proběhlo po zápase) sešla většina hráčů, takže trenéři mohli v duelu střídat čtyři formace. V zápase chyběli pouze Lukáš Pospíšil a Honza Vlašín.

Od začátku utkání jsme měli mírnou převahu, nicméně šance se střídaly na obou stranách. Dominovali však oba brankáři, až na jeden případ, kdy Adam Strakoš záměrně nastřelil zezadu betony brankáře Alexy a puk se odrazil do branky.

Ve druhé části hry naše převaha ještě vzrostla a výsledkem byly další dvě branky. Nejprve brankář hostí si smolně srazil puk do branky vlastními zády a pak Patrik Říčka využil své rychlosti, projel celé kluziště až ke svatyni bítešských a z pěti metrů nedal Alexovi šanci. V této třetině bylo ještě nařízeno trestné střílení, kterého se ujal Tomáš Krejčí a použil svůj smrtící trik. Jenže si neuvědomil, že proti Alexovi již tento manévr použil, ten jej očekával a nájezd kryl.

Do poslední třetiny nastoupili hosté se snahou otočit zápas ve svůj prospěch. Hra se vyrovnala a soupeř snížil z hole Adama Grmana. Na naší střídačce ale zahřímal trenér Rech, domluva pomohla a Štiky dohrály zápas v klidu. Soupeř se sice pokusil dvě minuty před koncem o hru bez brankáře, ale Patrik Říčka využil vhodného odrazu vyhozeného puku, který skončil před prázdnou klecí a definitivně rozhodl utkání. Zápasy v Velkou Bíteše vždy hrají velmi čistě a korektně, i když se jedná o tradiční a dlouhodobé soupeře. Hráči i přes maximální nasazení respektují soupeře a utkání dítky tomu bývají divácky velmi pohledné a zajímavé.

V letošním ročníku soutěže jsme tabulkově skončili lépe, než v loňském roce. Přesto naše umístění neodpovídá současné kvalitě mužstva. Je velká škoda, že se tým ne vždy sešel v maximálním počtu a řada utkání nám tak utekla o jedinou branku. Nebýt této nedisciplinovanosti jsem letos reálně mohli hrát o vyřazovací boje. Tak snad v příští sezóně…