SHKM Hodonín–HC Štika Rosice

Vyloučení:  10:8
Využití:  1:0
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice: Tichon (Dufek) – Antal, Gonos, Úlehla, Věžník, Buchal, Kučera, Kazlepka, Říčka, Strakoš, Kalus, Svatuška, Stehlík, Kůst, Polzer, Kožár

V Hodoníně jsme doplatili na nerozehranost

Do dnešního zápasu proti jednomu z favoritů soutěže jsme nastoupili po neskutečně špatných čtrnácti dnech, ve kterých nám zdravotní důvody nedovolily odehrát ani jeden přípravný zápas. Byli jsme zvědaví, jak bude utkání vypadat, protože náš soupeř odehrál čtyři zápasy přípravy a měl tak na tým Štik herní náskok. Na domácí tým působila ještě jedna skutečnost. Náš trenér Rech, který v Hodoníně dříve působil, sledoval utkání z tribuny mezi diváky, protože mu nebyl z technických důvodů umožněn vstup na naši střídačku.

Prvních deset minut zápasu byla hra vyrovnaná, hrál se rychlý a pohledný hokej, který se musel divákům líbit. Více příležitostí ke skórování jsme měli my, ale nepodařilo se nám brankově prosadit. Tak gólový účet zápasu otevřeli domácí v desáté minutě z hole Poláka, který využil zaváhání naší obrany. Od této chvíle začali mít hodonínští herně mírně navrch, uklidnili se a druhá polovina úvodní dvacetiminutovky se odehrávala podle jejich scénáře. Skóre se podruhé pohnulo až v době, kdy už oba týmy myslely na přestávku; prosadil se domácí Martin Borot, kterého obrana nepohlídala přes naší svatyní.

V prostřední části hry se začal pohledný hokej lahodící oku diváka postupně vytrácet. Svojí měrou k tomu přispěl nepřesný výkon hlavního arbitra, který začal rozdávat tresty na obě strany bez zjevné příčiny. Tato situace musela přinést nervozitu do utkání a vyvrcholila v polovině zápasu, kdy po napadení Franty Kazlepky domácím hráčem po neúspěšném brejkovém úniku došlo k téměř minutové potyčce mezi Štěpánem Kučerou a domácím Mikéskou, samozřejmě doprovázený pošťuchováním dalších hráčů. Oba hlavní aktéři skončili ve sprchách. Ve dvanácté minutě prostředního dějství byl v brejku faulován Dan Polzer a nařízené trestné střílení proměnil. Bohužel Štiky na tento moment nenavázaly dobře, protože ve snaze o obrat utkání zapomněly na obranu soupeř nás dvěma rychlými brankami poslal do kolen.

V poslední třetině se zcela vytratila kvalita, hra byla rozháraná, plná nepřesností na obou stranách. Měli jsme sice několik šancí ke skórování, ale bez efektu. Prosadil se pouze náš soupeř, který dal výsledku konečnou podobu.

Jednalo se o první mistrovské utkání, pro Štiky to bylo první skutečné klání v sezóně. Doufejme, že další utkání nás potkají v lepším rozpoložení a v sobotu 26. září proti Blansku uspějeme.