SKMB Boskovice–HC Štika Rosice

Vyloučení:  4:8
Využití:  1:1
Oslabení:  0:0
Sestava Rosice:  Dufek, Tichon – Kučera, Věžník, Gonos, Dobiáš, Cívka, Jeřábek, Buchal, Kalus, Kůst, Kazlepka, Říčka, Svatuška, Strakoš

Boskovice nás přehrály ve druhé třetině, to dalo výsledku konečnou podobu

Začátek sezóny je pro náš tým neuvěřitelně špatný. Ze zdravotních důvodů jsme neodehráli žádné přípravné utkání, na sobotní zápas proti Blansku se nedostavili rozhodčí a k zápasu do Boskovic odjelo třináct „statečných“. Dnes onemocněli Ondra Stehlík, Lukáš Kožár, Tomáš Úlehla a Martin Antal. Již dříve nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů David Mach, Libor Dobšák, Dan Polzer a Tomáš Krejčí. A pracovní povinnosti nepustily na utkání Tomáše Rafaje a Honzu Vlašína. To je dohromady deset hráčů. Jen díky docela široké hráčské základně jsme mohli k utkání odcestovat, i když v počtu, jež mnoho variací trenérům nedovolí. Ale dlužno říci, že náš soupeř na tom není o mnoho lépe, takže do pole měli boskovičtí k dispozici jen o jednoho hráče navíc.

V úvodu zápasu až do poloviny první třetiny jsme byli lepším celkem, měli jsme i vyložené šance, ale neproměnili jsme ani jednu. Ve dvanácté minutě se Štikám podařilo v přesilové hře z hole Jirky Svatušky otevřít brankový účet zápasu. Druhá polovina prvního dějství už tak nadějná nebyla, ale jednobrankový náskok jsme uhájili. Za zmínku stojí neproměněné trestné střílení domácích, které bylo nařízeno po faulu Štěpána Kučery.

Ve druhé části hry se začal soupeř prosazovat díky častějším vyloučením rosických hráčů, na které byl rozhodčí přísnější. Důsledkem byly dvě branky v naší síti v rozmezí čtyř minut. Více se ale domácím nepodařilo, svůj podíl na tom měl náš brankář Michal Dufek (u nás je na hostování z Boskovic), který u své klece podával velmi solidní výkon. Před třetí třetinou bylo utkání otevřené.

Do závěrečné třetiny jsme nastoupili se snahou o zdramatizování utkání. Soupeř byl ale proti a v první polovině poslední části hry nám vstřelil další dvě branky a utekl na rozdíl tří gólů. Štiky tento moment nepoložil a opět snížily brankami Štěpána Kučery a Honzy Gonose. Jenže domácí 10 vteřin po naší třetí brance znovu zvýšili svůj náskok, který si taktickou hrou pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce.

V zápase jsme v první a poslední třetině byli boskovickým vyrovnaným soupeřem, herní výpadek v prostřední části nás stál body z dnešního utkání. Ze dvou odehraných duelů jsme zatím bez bodu, ale je dlužno poznamenat, že jsme hráli na stadionech soupeřů, kteří vždy patřili ke špičce naší soutěže. V sobotu nás na domácím ledě čeká další těžký soupeř – Lvi z Břeclavi.