HC Štika Rosice–HC Lvi Břeclav

Vyloučení:  11:8
Využití:  1:1
Oslabení:  0:1
Sestava Rosice:  Skoupý, Dufek – Věžník, Cívka, Úlehla, Dobiáš, Buchal, Kučera, Pospíšil, Kůst, Říčka, Strakoš,  Svatuška

Torzo týmu Štik po heroickém výkonu roztrhalo břeclavské Lvy

Nebývá obvyklé, aby článek o průběhu sportovního utkání začínal poděkováním týmu od vedení. Dnes je právě ten den, kdy se to hodí. Kdo zná zázemí  rosického hokeje, ví, jak těžko se dávalo dohromady mužstvo pro dnešní zápas. Nemoci udělaly v rosickém táboře velký vítr a ještě dnes dopoledne se nevědělo, zda vůbec dáme dohromady dostatek hráčů. Vedení klubu nakonec rozhodnutí nechalo na trenéru Jirkovi Rechovi, ten nezaváhal ani chvilku a řekl, že si zápas troufne odkoučovat i s torzem mužstva, které mu zůstalo k dispozici. A jak se nakonec ukázalo, bylo to rozhodnutí správné.

Zapas začal hned od prvních vteřin velmi bojovně. Oba týmy bruslily, pouštěly se do soubojů a domácí kupodivu i v jedenácti lidech vytáhli napadání až do útočné třetiny břeclavských. Nicméně první branku vstřelili Lvi ve třetí minutě. A ta je nakopla, byli do sedmé minuty mírně lepší. Pak ale byli hosté potrestáni dvouminutovým trestem a přesilová hra vyvolala zvrat v průběhu zápasu. Jednak se Štikám docela povedla a necelou půlminutu po jejím skončení Štěpán Kučera srovnal. Tři minuty před koncem došlo k nedorozumění v hostující obraně, puku se mezi dvěma obránci zmocnil Adam Strakoš a překlopil brankový účet zapasu na stranu Štik.

V prostřední části hry hosté pochopili, že případné vítězství nepřijde samo a zapli na vyšší obrátky. Výsledkem byla vyrovnávací branka, jenže od této chvíle se skóre naposledy srovnalo a následovalo už jen navyšování náskoku domácích. Nejprve se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Jirka Svatuška a vrátil Štikám vedení. O necelé dvě minuty později využil dvojnásobnou přesilovku Štěpán Kučera. Soupeř sice snížil, ale do konce třetiny se prosadili ještě (potřetí v zápase) Adam Strakoš a Lukáš Pospíšil.

Do posledního dějství vlétli Lvi velmi zostra. Dobře si byli vědomi, že při počtu domácích hráčů by nás mohli ubruslit a na to vsadili. Brankový úspěch jim přinesla využitá přesilovka, jenže to bylo z jejich strany vše. Ukázalo se totiž, že rosičtí mají sil dost a velmi úspěšně čelili nátlakové hře hostí. S přibývajícími minutami se do břeclavské hry začala vkrádat nervozita a na ledě se začalo více jiskřit. Definitivní podobu dal výsledku svojí čtvrtou trefou Adam Strakoš v polovině poslední části. Hosté sice boj nevzdali, ale Štiky již vítězství nepustily.

Dnešním výkonem rosičtí poslali svým soupeřům tu nejlepší vizitku. Porazili jednoho z favoritů naší soutěže, který po třech kolech neztratil ani bod. A výkonem, který nenechal na nikoho na pochybách o kvalitách rosického týmu v letošní sezóně.