breclav

HC Štika Rosice –  HC Lvi Břeclav „B“

stika_mala 6  : 4breclav

Třetiny: 3:0, 2:1, 1:3

Branky: Jiří Staněk (Dominik Huml), Tomáš Novotný (Milan Hakl), Milan Hakl (Josef Křen, Tomáš Novotný), Jiří Staněk (Michal Drenčko, Jiří Vyhnalík), Milan Hakl (Jiří Staněk), Milan Hakl (Tomáš Novotný) – Radim Lenkovič, Radim Lenkovič (Marek Nešpor), Radim Lenkovič (Oldřich Matušek), Radim Lenkovič

Vyloučení, využití, oslabení: 4:9, 1:0, 1:1

Sestava Rosice: Nos, Zavadil, Máša, Řeřucha, Hemala, Pospíšil, Huml, Varholík, Krobauer, J. Krejčí, Drenčko, Král, Hakl, Novotný, Křen, Vyhnalík, Staněk, Majola

Sestava Břeclav: Michálek, Dora, Miškeřík, Papp, Abrman, Lenkovič, Blaha, Juránek, Čápek, Matušek, Gabriška, Nešpor

Dnes se rosické Štiky poprvé představily v mistrovském utkání na domácím ledě. Zápas přinesl dramatický průběh, i když to v prvních dvou třetinách tak nevypadalo.

Hned od úvodního vhazování jsme se do soupeře zakousli ve velkém stylu. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí a v podstatě se pouze bránili velkému tlaku domácích. Nebylo tedy divu, že první branka v síti břeclavských na sebe nenechala čekat ani tři minuty a vsítil ji Jirka Staněk – nová posila útočných řad Štik. Tlak nepolevoval a do konce třetiny se ještě trefili Tomáš Novotný a Milan Hakl.

Druhá část hry byla navlas stejná, jako třetina úvodní. Navíc se střelecky prosadili znovu Staněk a Hakl a zápas pomalu spěl k debaklu hostí z Břeclavi. Na konci této části se trefili i hosté a snížili na 5:1, což se v daném okamžiku vzhledem k obrazu hry zdálo být zcela bezvýznamné, stejně jako neproměněné trestní střílení Milana Hakla o minutu dříve.

Jenže třetí dějství díky spokojenosti domácích hokejistů s výsledkem začalo zcela jinak, než předchozí dvě třetiny. Hostující tým postupně snižoval gólový náskok Štik, vždy z hole Radima Lenkoviče, až na rozdíl jediné branky sedm minut před koncem zápasu. Hra se vyrovnala, jenže břeclavští byli díky brankovému vývoji na koni psychicky a tlačili se do útočného pásma. Vyrovnání viselo na vlásku. Hosté se odhodlali ke hře bez brankáře, jenže Tomáš Novotný vybojoval puk pro Milana Hakla a ten nikým neatakovaný zavezl pět vteřin před koncem puk do branky hostujícího týmu.

Zápas ukázal, že je domácí tým na sezónu dobře připraven. Zisk plného počtu bodů je zasloužený a je příslibem pro další utkání. Příští kolo se hraje již v pondělí 28. září a zajíždíme do Velkého Meziříčí.