HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice

mezirici  1:5  stika_mala

Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1

Branky: Maštera (Krča) –  Hakl (Pospíšil, Hemala), Řeřucha (Krejčí), Křen (Hakl), Hemala (Pospíšil, Křen), Krejčí (Krobauer)

Vyloučení, využití, oslabení: 9:9, 0:3, 0:1

Sestava Velké Meziříčí: Juda, Wolf – Vlašín, Šerý, Vondráček, Pálka – Křenek, Dostál, Ambrož, Krča, Střecha, Maštera, Kučera, Burian, Chlubna.

Sestava Rosice: Zavadil – Pospíšil, Hemala, Máša, Řeřucha, Šoukal, Vyhnalík, Huml – T. Krejčí, J. Krejčí, Krobauer, Hakl, Křen, Novotný, Král, Staněk, Drenčko.

Utkání s Velkým Meziříčím mívají vždy náboj lokálního derby a to se potvrdilo i v dnešním zápase. Domácí tým vstoupil do utkání lépe a v prvních pěti minutách jsme se bránili velkému náporu meziříčských. Herní zvrat přinesla naše první přesilovka po faulu na Milana Hakla. Sám postižený při početní výhodě ranou pod víko otevřel skóre zápasu. Po brance se hra postupně vyrovnala a náš tým začal přebírat iniciativu. Před koncem třetiny zvýšil na 2:0 střelou do modré obránce Zdeněk Řeřucha.

Ve druhé části hry byl náš tým opět aktivnější. To se projevilo na vývoji skóre. Nejprve po přihrávce Milana Hakla vsítil náš třetí gól Pepa Křen. Od této chvíle jsme začali na ledě dominovat a krásnou druhou třetinu zakončil bombou od modré Robert Hemala. Nepříjemný okamžik zažil Jirka Staněk. V oslabení se obětavě vrhnul do střely domácího obránce a střela skončila na helmě našeho útočníka. Do třetí třetiny již nenastoupil. Doufejme, že herní výpadek našeho šikovného hráče nebude delší, než zmíněná třetí třetina.

V poslední části hry se domácím podařilo snížit na 4:1 a to je nakoplo a začali přebírat iniciativu. Naštěstí se nám podařilo vrátit brankový účet zápasu znovu na rozdíl čtyř branek a takto to již zůstalo do konce zápasu. Střelcem našeho posledního gólu byl Jakub Krejčí po přihrávce Honzy Krobauera. Závěr zápasu byl poznamenán nervozitou, ale Štiky již domácím další úpravu skóre nepovolily.