dynamiters-logo

HC Štika Rosice – Dynamiters Blansko

stika_mala  6:1  dynamiters-logo

Třetiny: 1:0, 2:0, 3:1

Branky:Matouš Král, Tomáš Novotný (Lukáš Pospíšil), Ladislav Šoukal (Tomáš Krejčí), Josef Křen (Tomáš Novotný, Milan Hakl), Tomáš Buhaj, Josef Křen (Milan Hakl, Lukáš Pospíšil) – David Jakubec (Petr Bažant, Petr Stejskal)

Vyloučení, využití, oslabení: 4:3, 1:0. 0:0

Sestava Rosice: Zavadil (Čížek), Máša, Varholík, Hemala, Pospíšil, Huml, Vyhnalík, Hájek, Šoukal, Buhaj, J. Krejčí, T. Krejčí, Hakl, Novotný, Křen, Král, Drenčko, Majola, Dobšák, Černík

Sestava Blansko: Vlach, Šenk, Stejskal, Antoňů, Z. Němec, P. Němec, Sedláček, Jakubec, Stejskal, Kocman, Bažant, Kazda, Grünwald, Jílek, Kuběna, Antal

Podle tabulkového postavení byl favoritem dnešního zápasu tým rosických Štik. Úvod zápasu však nevypadal podle této prognózy. Blanenští se do zápasu vrhli a nedbali svého posledního místa v naší soutěži. Našim hokejistům se nedařilo tak, jak jsme byli zvyklí z minulých zápasů a to byla voda na mlýn hostí. Tento obraz hry vydržel téměř celou první třetinu. Naštěstí se hosté neujali vedení, když ve 4. minutě brankář Zavadil neudržel puk a ten se dostal za jeho záda, nikoli však za brankovou čáru. Pokud by rozhodčí branku uznal, možná se zápas vyvíjel jinak, než konečný výsledek napovídá. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, se prosadil Matouš Král.

Obraz hry ve druhé třetině se změnil v náš prospěch. Nicméně Blansko bylo stále nebezpečným soupeřem a brankář Zavadil musel vytáhnout řadu dobrých zákroků, aby soupeř neskóroval. S postupem času se náš tým prosazoval stále častěji a výsledkem byly dvě rychlé branky v rozmezí 37 vteřin na konci druhé části hry. Šťastnými střelci byli Tomáš Novotný a Ladislav Šoukal.

Ve třetí třetině jsme již byli na koni, a to výsledkově i herně. Hned v úvodu posledního dějství se trefil  Pepa Křen. Soupeř osm minut před koncem snížil a následoval tlak, ketrý měl vést ke zvratu v utkání. Nestalo se tak, naopak premiant v našem týmu Tomáš Buhaj vrátil Štikám čtyřbrankové vedení. Půl minuty před koncem dal výsledku konečnou podobu svou druhou brankou v zápase Josef Křen.

V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání do Kroměříže. Věřme však, že náš tým vybojuje dobrý výsledek a potvrdí dobrou herní formu letošní sezóny.

A zde si můžete přečíst, jak hodnotí zápas web našich soupeřů z Blanska.

Zde si můžete přečíst, jak hodnotí zápas trenér z Blanska.