Minerva Boskovice – HC Štika Rosice

boskovice  1:3  stika_mala

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2

Branky: Michal Matouš – Tomáš Buhaj (Zdenek Řeřucha), Tomáš Novotný (Robert Hemala, Milan Hakl), Jiří Staněk (Milan Hakl, Matouš Král)

Vyloučení, využití, oslabení: 9:8, 0:1, 1:0

Sestava Boskovice: Chvátal, Maksa, Theimer, Lysoň, Dufek, Honzek, Surý Aleš, Hnilička, Skácel, Matouš, Karný, Pelikán, Holub, Kroupa, Zvolánek, Popolanský, Václavík

Sestava Rosice: Zavadil (Čížek), Pospíšil, Hemala, Máša, Řeřucha, Varholík, Vyhnalík, Huml, Medřický, Buhaj, T. Krejčí, Hakl, Křen, Novotný, Staněk, Drenčko, Král, Majola

Velice slušně zaplněný zimní stadion v Boskovicích očekával výhru domácích, avšak Štiky byly odhodlány konečně porazit Minervu, což se nám zatím ani jednou nepodařilo.

Domácí začali velice svižně, ale naši hráči statečně vzdorovali rychle bruslícím boskovickým. Klíčem k úspěchu byly tři nevyužité přesilovky Boskovic, kdy v naší brance čaroval Honza Zavadil. Ke konci této části hry jsme hráli dvě přesilovky i my, ale úspěšní jsme také nebyli, takže do kabin se šlo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe my, do vedení jsme se dostali po nádherné dělovce Tomáše Buhaje, který po přejetí modré čáry napřáhnul a vyhnal pavouky z šibenice domácí svatyně. Obvykle velice hlučný domácí stadion na dlouhé minuty utichl, avšak zkušení domácí se nevzdali a snažili se o vyrovnání. To se jim nepodařilo při dlouhé přesilovce 5 na 3, ale paradoxně při naší početní výhodě.  Náš tým ve středním pásmu chybně rozehrál, puk se dostal k domácímu hráči a ten tváří v tvář našemu brankáři nezaváhal.

Vynikající výkon odvedl při své premiéře Patrik Medřický a také první útok ve složení Medřický – Buhaj – Tomáš Krejčí. Svojí hrou dokázali vyvinout velký tlak na boskovické mužstvo.

V polovině poslední třetiny jsme se dostali k přesilovce 5 na 3 i my a tuto výhodu jsme dokázali využít ke vstřelení vedoucí branky z hole Tomáše Novotného. Po tomto důležitém gólu se Štiky zaměřily na kvalitní celohřišťovou obranu. Šest minut před koncem zápasu se před brankářem Minervy objevil Jirka Staněk, brankáře si zkušeně rozhýbal a nezaváhal. Zbytek času se Boskovice snažily o zvrat v utkání, což se jim nepodařilo ani při přesilové hře. Poslední dvě minuty náš tým taktickou hrou nepustil boskovické z obranného pásma a znemožnil tak odvolání brankáře domácích.

Naši hokejisté odvedli jeden z nejlepších výkonů své historie a zaslouženě si z Boskovic odvážejí tři body. Stejně tak zaslouží pochvalu náš trenérský tandem za to, jak dokázal tým na zápas připravit a jak vedl hráče při utkání. Pánové Hájek a Balabán jsou u týmu od jeho vzniku a je vidět, jak mužstvo pod jejich vedením zraje v kvalitní kolektiv, který je schopen porazit každého soupeře.

Zde si můžete přečíst hodnocení utkání na webu soupeře.