HC Štika Rosice – HC Uherský Brod

stika_mala  2:3  13055

Třetiny: 1:3, 1:0, 0:0

Branky: Zdenek Řeřucha (Patrik Medřický, Tomáš Buhaj), Jiří Vyhnalík (Lukáš Pospíšil) – Michal Ondra (Matěj Okénka), Milan Šiller (Michal Klusák, Martin Peterka), Radek Holík (Petr Woska, Ivo Bednařík)

Vyloučení, využití, oslabení: 4:8, 1:0, 0:0

Sestava Rosice: Zavadil (Čížek), Máša, Řeřucha, Hemala, Pospíšil, Vyhnalík, Varholík, Hájek, Šoukal, Drenčko, T. Krejčí, Buhaj, Medřický, Hakl, Novotný, Křen, Huml, Král, Majola, Staněk

Sestava Uherský Brod: Zubo, Pavlůsek, Bumbál, Klusák, Vaněk, Kojecký, Woska, Peterka, Bednařík, Holík, Nesrsta, Okénka, Gergela, Šiller, Ondra, Gureň, Obadal, Kubiš

Dnešní kolo otevřelo odvetné zápasy naší ligy. Na náš zimní stadion zavítal tým z Uherského Brodu, se kterým jsme v prvním kole prohráli až v samostatných nájezdech, takže se očekával velký boj o vítězství. A to se také potvrdilo, bohužel se šťastnějším koncem pro hosty.

Od prvních okamžiků bylo jasné, že se setkaly dva herně vyrovnané týmy. Hrál se útočný hokej plný nasazení a bojovnosti. Od začátku měl mírnou převahu hostující tým, ale rozhodně nebyla výrazná ani trvalá. a tento herní obraz kopírovalo i skóre. V polovině první části hry šli do vedení hráči Uherského Brodu dvěma slepenými brankami. O dvě minuty později se Zdeňku Řeřuchovi podařilo snížit střelou z prostoru mezi kruhy. Jenže po dalších dvou minutách to bylo znovu o dvě branky.

Od druhé třetiny se obraz hry změnil, převahu získal tým Štik vědom si dvoubrankového manka. V polovině druhé části hry se podařilo snížit na rozdíl jediné branky Jirkovi Vyhnalíkovi. Bohužel to bylo vše, až do konce zápasu jsme již neproměnili  žádnou šanci, takže se nakonec ze zisku tří bodů radoval tým z Uherského Brodu, který nám taktickou hrou na konci zápasu znemožnil odvolat brankáře a pokusit se v šesti hráčích vyrovnat brankové skóre.

V příštím kole zajíždíme do Břeclavi. Tohoto soupeře jsme ve druhém kole porazili 6:4, kdaž jsme v průběhu zápasu vedli již 5:1 (info zde). Doufejme, že se nám podaří tohoto soupeře obrat o body i na jejich kluzišti.