HC Štika Rosice – HHK Velké Meziříčí

stika_mala  5:7 mezirici

Třetiny: 1:1, 2:5, 2:1

Branky: Patrik Varholík (Jiří Staněk), Jakub Krejčí (Tomáš Krejčí), Tomáš Buhaj (Tomáš Hájek, Tomáš Krejčí), Josef Křen (Milan Hakl), Tomáš Buhaj – Jan Bula (Martin Pejchal, Michal Krča), Lukáš Sobotka (Lukáš Dostál), Michal Krča (Jan Bula), Lukáš Dostál (Lukáš Sobotka), Jan Bula (Martin Pejchal, Viktor Burian), Lukáš Sobotka (Kamil Šerý, Petr Vlašín), Lukáš Sobotka (Filip Střecha)

Vyloučení, využití, oslabení: 5:4, 0:2, 1:1

Sestava Rosice: Zavadil (Štilárek), Máša, Řeřucha, Hemala, Pospíšil, Huml, Varholík, Hájek, J. Krejčí, T. Krejčí, Buhaj, Medřický, Hakl, Novotný, Křen, Staněk, Drenčko, Dobšák, Vyhnalík

Sestava V. Meziříčí: Wolf, Štourač, Vlašín, Šerý, Burian, Pálka, Vondráček, Roupec, Dostál, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Kudláček, Střecha, Chlubna, Křenek, Sláma

Dnes na rosický zimní stadion zavítal náš soused v tabulce – tým Velkého Meziříčí. Bohužel od vítězství v Boskovicích leží na našem týmu „deka“ a herně se nám nedaří. Výjimkou nebyl ani zápas s Meziříčím.

O výsledku zápasu rozhodla 2. třetina, kterou jsme prohráli 2:5. Soupeř hrál zejména v prostřední části hry velmi dobře a navíc se mu podařilo stoprocentně využít přesilovku 5 na 3. Pokud k tomu přičteme branku ve vlastní oslabení, máme tu tříbrankový rozdíl v této třetině. Dlužno ale poznamenat, že Štiky meziříčským cestu za vítězstvím příliš neztížili. Herně to nebylo ono, tým se již třetí zápas v řadě hledá a nemůže navázat na svoji hru, se kterou slavil úspěchy na začátku sezóny. Po celý zápas jsme tahali za kratší konec, byli jsme u všeho později, propadali jsme v běžných herních situacích. Výsledek zápasu odpovídá hernímu průběhu utkání.

Teď bude velmi důležité se z prohry oklepat, protože nás o víkendu čeká dvojzápas s Uherským Hradištěm. V sobotu hrajeme v Rosicích odložené utkání ze 4. kola a v neděli zajíždíme do Hradiště k odvetě. Náš příští soupeř je momentálně na posledním místě v tabulce se třemi body, když porazil pouze v domácím prostředí tým Blanska, který také herně zaostává za výkony z minulé sezóny. Rosickému mužstvu se nabízí dobrá šance se herně konečně chytit a vrátit se k dobrým výkonům, na které nyní v posledních kolech marně čekáme.