Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní fineance

ČSOB - osobní fineance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

Aktuality z klubu HC Štika Rosice

 

12.12.2017  Představujeme nové hráče – Filip Kůst

HC Štika informuje

V letošním roce v našem klubu došlo k největším změnám v hráčském obsazení za dobu existence našeho klubu. Mezi další nové mladé hráče, kteří nyní hrají v našem klubu, patří i nadějný útočník Filip Kůst (1998).  Je odchovanec brněnského Warrioru, nikdy nehrál za žádný jiný hokejový klub! Tedy jako žák, dorostenec i junior odehrál celou svoji mládežnickou kariéru výhradně v tomto týmu. Jeho celý sportovní, školní i studentský život je spjatý se sportem. Střední školu absolvoval v Brně na Sportovním gymnáziu na Botanické ulici. Na vysokou školu chodí na Masarykovu universitu, na fakultu sportovní a studuje obor rozhodčí ledního hokeje. Kromě hokeje má rád zejména fotbal a cyklistiku, hodně svého volného času tráví také na rybách, což je jeho největší mimosportovní vášeň. Filip se při přechodu z mládežnického hokeje trošku hledal, ale jeho výkonnost jde zápas od zápasu nahoru, má mimořádně šikovné ruce a jeho schopnost číst hru je obdivuhodná. U Filipa je velký předpoklad, že ve druhé polovině sezóny bude jedním ze základních pilířů našeho týmu.


12.12.2017  Blanenský deník píše o utkání s Blanskem

HC Štika informuje

Sice trošku se zpožděním, ale krátce se ještě vracíme k naší nešťastné porážce doma od Blanska na nájezdy. O tomto utkání informoval Blanenský deník a článek k tomuto zápasu si můžete přečíst zde.


 

11.12.2017  Změna začátku utkání v Bíteši

HC Štika informuje

Poslední mistrovské utkání v roce 2017 sehraje náš tým ve Velké Bíteši již odpoledne 16. prosince 2017 v 14.00 hodin. Na základě žádosti domácího mužstva byl přesunut čas tohoto atraktivního utkání (derby s Velkou Bíteši jsou vždy zajímavá) ze sobotního podvečeru na odpoledne, neboť někteří domácí hráči se tento den ještě zúčastní večerního utkání evropské univerzitní ligy. Vzhledem k tomu, že rozpis a hrací dny domácích zápasů naší Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje jsou známy již od rozlosování, bylo by dobré (v zájmu hráčů v naší soutěži), kdyby organizátoři této nové hokejové soutěže vyšli vstříc svým hráčům a určili hrací dny odlišně od těch týmů krajské ligy, jejichž hráči hrají obě soutěže.  Větší počet odehraných utkání hráčům určitě neuškodí, ale řešení zápasové kolize účastí hráčů ve dvou zápasech v jednom dni určitě není z hlediska zdraví hráčů nejlepší řešení.


 

7.12.2017  Informace k trénování v průběhu vánočních svátků

HC Štika informuje

V období mezi vánočními svátky a koncem roku 2017 budeme mít dva vložené tréninky.  První trénink bude 27. prosince 2017 v čase 12.00 – 13.15 hodin a druhý trénink bude 29. prosince v čase 8.30 – 9.45 hodin. Pondělní a čtvrteční večerní tréninky budou v průběhu vánočních svátků zrušeny. Sledujte rozpis ledů na našem zimním stadiónu.


 

23.11.2017  Představujeme nové hráče – Filip Dvořák

HC Štika informuje

V předcházejících ročnících jsme vždy na našich stránkách představovali fanouškům nové hráče, kteří poprvé v příslušné sezóně nastoupili za náš hokejový klub. I v letošním roce tuto formu ponecháváme. Poprvé v letošní sezóně nastoupil za náš tým útočník Filip Dvořák (1997). Tento útočník byl celý svůj mládežnický hokej (žáci, dorost, junioři) věrný jednomu hokejovému klubu – HC Warrior Brno (na Úvoze). Filip Dvořák po absolvování studia na Střední průmyslové škole na ulici Sokolská (Brno) v současné době navštěvuje podnikatelskou fakultu na VUT Brno, kde studuje obor účetnictví a daně.  Kromě hokeje je Filip velký fotbalový fanoušek a není žádným tajemstvím, že hodně volného času pobývá v posilovně.  Filip je svým herním projevem velkou posilou našeho mladého hokejového týmu a oba trenéři si jeho účast na ledě velmi pochvalují.


 

10.11.2017  Další vložené tréninky

HC Štika informuje

Na základě dohody s vedením zimní stadiónu budeme mít v listopadu 2017 ještě jeden vložený trénink, a to ve středu 29. listopadu 2017 v čase 21.15 – 22.15 hodin. Ostatní vložené tréninky (viz aktualita ze dne 30. října 2017) zůstávají beze změny.

Prosím sledujte rozpis ledu na zimním stadiónu.


 

30.10.2017  Další vložené tréninky

HC Štika informuje

Upozorňujeme hráče a trenéry, že kromě pravidelných tréninků budeme mít i letos vložené tréninky.  Zatím jsou naplánovány následující – v úterý 7. listopadu 2017 v čase 21.00 – 22.15, dále v pátek 17. listopadu 2017 v čase 11.00 – 12.15, a opět v úterý 5. prosince 2017 v čase 21.00 – 22.15. Pravidelné tréninky zůstávají beze změny. Prosím sledujte rozpis ledů na zimním stadiónu v Rosicích.


 

19.9.2017  Vložený sobotní trénink 7. října 2017 ve 12.15 hodin

HC Štika informuje

Vzhledem k tomu, že utkání našeho klubu v Uherském Ostrohu bude v neděli 8. října 2017, zajistilo vedení našeho klubu mimořádný předzápasový sobotní trénink na den 7. října 2017 v čase 12.15 -13.15. Žádáme hráče a trenéry, aby si tento předzápasový trénink zaplánovali do svého kalendáře. Sledujte nadále rozpis ledů na našem zimním stadiónu.


12.9.2017  Barva dresů a hrací systém v letošní sezóně 2017/2018

HC Štika informuje

V loňském roce se mohli naši domácí fanoušci poprvé podívat na náš tým nejen ve světlých, ale také v tmavých dresech. I v letošním ročníku KLM zůstává stejné pravidlo v nasazování barvy dresů jako v minulé sezóně.  V první polovině soutěže (1-11 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve světlých dresech. Hosté v tmavých. Ve druhé polovině soutěže (12-22 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve tmavých dresech. Hosté ve světlých. V případě nutnosti je však povinností domácích změnit barvu dresů.

Také v případě nerozhodného výsledku platí v letošním roce stejné pravidlo jako loni. V případě nerozhodného výsledku následuje prodloužení pět minut 3:3 po přestávce bez úpravy ledu. Brankáři na prodloužení mění strany. Nepadne-li v prodloužení branka, následují samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání (po třech na každé straně). Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí výsledku po této sérii nájezdů pokračují nájezdy po jednom hráči v opačném pořadí. Zde se již střelci mohou opakovat.


31.8.2017  Třetí přípravný zápas odehrajeme proti vysokoškolskému týmu HC Masaryk University v sobotu 16. září v Rosicích

HC Štika informuje

V neděli 17. září 2017 měl náš hokejový klub odehrát první mistrovský zápas na ledě hodonínského B-týmu. Vzhledem k tomu, že tento klub se odhlásil na poslední chvíli z naší Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje, využili jsme nabídku nově se rodícího vysokoškolského týmu HC Masaryk University k sehrání přátelského utkání na našem zimním stadiónu a to v sobotu 16. září ve 13.30 hodin. Je to trošku symbolický zápas, neboť náš hokejový rosický klub, od obnovení ligového hokeje v sezóně 2013/2014, se z velké části pravidelně opíral o mladé hráče, z nichž někteří studovali na některé brněnské vysoké škole. V naší soutěži (KLM) v předcházejících letech jsme docela právem byli považování nejen za juniorský, ale také za vysokoškolský hokejový klub. Zajímavostí je jistě ta skutečnost, že téměř v každém hokejovém souboji mezi Masarykovou Universitou a VUT Brno hráli hokejisté z našeho hokejového klubu (například v pondělí 9. listopadu 2015, při vzájemném sedmém klání hokejistů MU a VUT, byli nejlepšími hráči vyhlášeni za MU Patrik Medřický a za VUT Richard Majola – oba v té době oba hráči našeho hokejového klubu). Vysokoškolský hokejový klub HC Masaryk University nebude hrát oficiální soutěže ČSLH, a tak za tento klub mohou nastupovat také hokejisté, kteří běžně hrají v jiných hokejových klubech a přitom studují na vysoké škole. S největší pravděpodobností tak v tomto utkání na naší straně nebo na straně našeho soupeře nastoupí někteří hráči, kteří v letošní sezóně budou hrát jak u nás, tak za tento studentský hokejový klub. V mužstvu soupeře nastoupí spousta hráčů, kteří mají zkušenosti z ligových zápasů v nejrůznějších týmech, a tak je v utkání předpoklad, že pro obě mužstva to bude dobré přátelské utkání před dalšími mistrovskými zápasy.


27.8.2017  Změny časů dvou čtvrtečních tréninků

HC Štika informuje

Upozorňujeme hráče a trenéry našeho klubu, že dva  tréninky –  čtvrtek 31. srpna 2017 a také čtvrtek 28. září 2017 budou mít odlišný začátek od tradičních časů. V tyto dva čtvrtky budou tréninky v době 18.15 až 19.15.  Sledujte rozpis ledů našeho zimního stadionu.


12.8.2017  B-tým Hodonína oznámil odhlášení z letošního ročníku KLM na svém webu

HC Štika informuje

Náš první letošní ligový zápas (dle dosud platného rozlosování) jsme měli původně odehrát v neděli 17. září 2017 v 17.00 v Hodoníně proti místnímu B-týmu. Na stránkách tohoto hokejového klubu je však uvedena informace, že tento hokejový tým nebude v letošním ročníku KLM hrát. Tuto informaci si můžete přečíst zde. Jihomoravský ČSLH zatím neví, jak bude tato situace řešena, neboť z Hodonína dosud neobdrželi oficiální žádost o zrušení účasti B-týmu v soutěži. O tom, zda bude v soutěži hrát jiný tým, či zda budou nějaké jiné zásahy do rozlosování letošního ročníku KLM, Vás budeme včas informovat.


6.8.2017  Druhé přípravné utkání odehrajeme v Bystřici nad Pernštejnem 9. září 2017

HC Štika informuje

Druhý přípravný zápas na letošní sezónu odehrajeme na ledě týmu HC Zubři Bystřice nad Perštejnem v sobotu 9. září 2017 v 16.15. Tento tým hraje v současné době KSM Vysočina a dlouhodobě uvažuje o přechodu do vyšší soutěže (KLM). Jedním z hlavní důvodů, proč jsme se domluvili na tomto utkání je ta skutečnost, že hrajícím funkcionářem tohoto klubu je Jan Ludvík (1992), který je nesmazatelně zapsán do kroniky našeho rosického klubu. Není žádným tajemstvím, že u nás měl přezdívku Hvězda. Proč?  První historický gól našeho obnoveného rosického klubu vstřelil dne 23. srpna 2013 v prvním přípravném zápase proti SKLH Žďár nad Sázavou právě tento hráč. Jenda Ludvík následně 28. září 2013 v utkání proti HK Kroměříž vstřelil také náš první mistrovský gól! A do třetice – první gól v našem prvním vítězném utkání v krajské lize vstřelil dne 12. října 2013 proti týmu HC Uničov také Jenda. A to nebylo v sezóně 2013/2014 ze strany Ludvíka všechno. Jenda v této sezóně také vstřelil náš poslední (a vítězný) mistrovský gól v posledním zápase sezóny proti HC Warrior Brno.  Pro zajímavost – v dresu bystřických zubrů navíc také hraje Daniel Mach (1992), jenž v našich začátcích také hrál za náš hokejový klub. Tento zápas bude poslední přípravou našeho klubu před ostrým startem letošního ročníku krajské ligy.


21.7.2017  První přípravný zápas odehrajeme v Blansku v sobotu 2. září 2017

HC Štika informuje

První přípravný zápas na letošní sezónu odehrajeme v sobotu 2. září 2017 v 18.00 na zimním stadiónu v Blansku. Pro zajímavost – v naší pětileté historii v KLM jsme ještě nesehráli žádný přípravný zápas s tímto týmem, a tak jsme po dohodě s vedením blanenského týmu pro letošní rok udělali drobnou změnu.


18.7.2017  První trénink na ledě je 28.8.2017 v 18 hodin

HC Štika informuje

První trénink v letošní hokejové sezóně na ledě bude v pondělí 28. 8. 2017 v čase 18.00 – 19.00. Do konce měsíce září budou pravidelně tréninky v pondělí 18.00 – 19.00, ve středu 18.30 – 19.30 a ve čtvrtek v čase 21.00 – 22.00. Od 1. října 2017 budou nadále pravidelně po celou sezónu tréninky v pondělí a ve čtvrtek ve stejných časech beze změny. Termíny případných vložených středečních tréninků budou oznamovány dodatečně. Sledujte prosím rozpis ledů na zimním stadiónu v Rosicích.


17.7.2017  Drobná úprava hracího systému play-off pro letošní ročník krajské ligy

HC Štika informuje

Na základě hlasování všech účastníků naší krajské ligy bylo naším řídícím orgánem (Jihomoravský krajský svaz ČSLH) pro letošní sezónu 2017/2018 rozhodnuto o změně počtu zápasů v semifinále a finále play-off.  Do play-off letos (stejně jako v loňské sezóně) postoupí 8 nejlepších týmů bez rozdílu, z jakého kraje kluby pochází. Čtvrtfinále se bude hrát na dva vítězné zápasy, avšak semifinále a finále se bude hrát na tři vítězné utkání. V minulé sezóně byly zápasy semifinále a finále velmi atraktivní. Pro fanoušky naší soutěže se tak připravuje větší porce těchto nejzajímavějších duelů.


17.6.2017  Aktiv účastníků KLM ve Vyškově vytvořil jízdní řád naší soutěže

HC Štika informuje

Včera večer se ve Vyškově v hotelu Selský dvůr uskutečnil aktiv mužstev, která v letošním roce budou hrát KLM. Ještě před začátkem tohoto aktivu se hovořilo o případné účasti B-týmu Prostějova v naší soutěži, avšak Prostějov do naší soutěže nakonec tento tým, jehož základem mělo být mužstvo juniorů, nepostavil.  Oproti loňskému roku se také Vsetín, který od letošního roku bude hrát druhou nejvyšší celostátní soutěž, rozhodl zrušit účast B-týmu v letošním ročníku KLM. Letošní ročník Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) tak bude hrát 12 hokejových týmů. Nejvíce týmů bude z Jihomoravského kraje – celkem pět. Jmenovitě je to Minerva Boskovice (vítěz loňského ročníku KLM), SHK Hodonín B, Dynamiters Blansko, náš rosický tým a hokejisté Břeclavi. Čtyři týmy v naší soutěži budou ze Zlínského kraje – Uherský Brod, Kroměříž, Uherské Hradiště a Uherský Ostroh. Dva týmy do naší soutěže jsou z kraje Vysočina, jsou to naši nejbližší sousedé Velká Bíteš a Velké Meziříčí (loňský poražený finalista KLM). Posledním dvanáctým účastníkem naší KLM bude tým z Olomouckého kraje – Uničov. Bouřlivá diskuze se vedla zejména k tomu, zda vzít či nevzít mužstvo Uničova do naší skupiny KLM, neboť některé týmy měly výhrady k chování a disciplíně uničovských hokejistů v loňském ročníku. Velmi často zápasy s tímto týmem byly plné šarvátek a zraněných hráčů a tak nebyla velká vůle k přijetí tohoto mužstva do naší soutěže. Náš hokejový klub se v této otázce letos zdržel hlasování. Nakonec rozhodla sportovní stránka, neboť sudý počet týmů v naší soutěži je optimální a nemusí v žádném kole nikdo povinně odpočívat. Hokejisté Uničova tak nemusí hrát společně s týmy ze Severní Moravy. Opět tak i v letošním roce naše Krajská liga spíše připomíná druhou ligu, neboť soutěž, ve které hrají účastníci čtyř krajů (!) je náročná na cestování, avšak bude to i v letošním roce zřejmě nejzajímavější skupina krajské ligy z celé České republiky. Pro fanoušky je to určitě velmi zajímavá soutěž. Z ekonomický důvodů, a také vzhledem ke kvalitě a šíři naší krajské ligy, i v letošním ročníku zřejmě nebude žádný z účastníků usilovat o postup do druhé celostátní ligy. Náš tým si pro losování vytáhl číslo 7 – doufejme, že to bude šťastná sedmička! V prvním kole (pokud nedojde k žádným změnám ve složení účastníků) zajíždí náš tým na led B-týmu Hodonína. Kompletní rozlosování Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) Vám přineseme na našich stránkách v nejbližších dnech.


2.6.2017   HC Technika Brno končí s účastí ve druhé lize.

HC Štika informuje

Pro fanoušky nižších hokejových soutěží máme smutnou zprávu. Příštího ročníku II. celostátní ligy se nezúčastní brněnská HC Technika Brno. Informace o této skutečnosti přinesly hokejové stránky tohoto klubu. Můžete si to přečíst zde. V loňském ročníku přestala hrát druhou ligu v Jihomoravském kraji Břeclav, která nyní pokračuje v naší Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje. Brněnská Technika se však s největší pravděpodobností nepřihlásí ani do naší krajské ligy. A z hokejové mapy tak zmizí další mužský hokejový tým. Na Brněnsku (okres Brno-město a okres Brno-venkov) tak nyní náš hokejový klub bude hrát po mistrovské Kometě Brno nejvyšší hokejovou soutěž mužů (což pro tento region není moc dobrá vizitka – je to takové království bez poddaných). Z uvedené události nemáme v našem hokejovém klubu žádnou radost – je vidět, že udržet při životě ligový hokej je rok od roku těžší. V tomto světle mohou mít fanoušci našeho klubu radost, že v sezóně 2017/2018 budeme hrát již pátý rok po obnovení hokeje v Rosicích opět Krajskou ligu Jihomoravského a Zlínského kraje. V současné době tuto soutěž hraje mnoho hokejových klubů, které v minulých sezónách hráli ve vyšších hokejových soutěžích. O tom, jaké budeme mít soupeře  v příštím ročníku, Vás budeme včas informovat na těchto našich webových stránkách.