Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní fineance

ČSOB - osobní fineance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

Aktuality z klubu HC Štika Rosice

24.4.2018  Mimořádné ocenění práce trenéra pana Vítězslava Hájka a našeho kapitána Milana Hakla

HC Štika informuje

V pátek 20. dubna 2018 se zámku v Rosicích uskutečnilo společenské setkání sportovců z Rosic, které nahradilo letošní chybějící ples sportovců. Tato akce byla mimořádně zdařilá, na účasti téměř celého zastupitelstva města Rosic bylo vidět, jak významné společenské postavení má ve městě sport. Při této příležitosti předal pan starosta Světlík mimořádné ocenění našemu trenérovi panu Vítězslavu Hájkovi za dlouholetou práci pro rosický hokej. Krásná skleněná pamětní plaketa (čestné uznání si můžete prohlédnout zde), kterou pan Hájek obdržel, je oceněním jeho mnohaleté trenérské práce v zaniklém hokejovém klubu HCM Slovan Rosice, kde trénoval téměř všechny mládežnické kategorie. Mnoho roků jako trenér žáků, dorostenců a juniorů následně tento trenér působil také v brněnských hokejových klubech. Za reprezentaci města Rosice obdržel následně na této akci také ocenění náš kapitán Milan Hakl, který od obnovení našeho hokejového klubu v Rosicích, v dobách dobrých i zlých, byl velkou oporou pro naše trenéry při vedení týmu. Milan dostal za toto období velké množství nabídek do jiných hokejových klubů, ale jeho vztah k rosickému hokeji je příkladný a toto ocenění (můžete si jej prohlédnout zde) si opravdu právem zaslouží. Oběma oceněným jménem hokejového klubu k ocenění gratulujeme.

 


 

23.4.2018  Odchovanec rosického hokeje Robert Kousal bojuje opět o účast na mistrovství světa

HC Štika informuje

Blížící se mistrovství světa je jedním z vrcholů pro všechny fanoušky ledního hokeje v České republice. Odchovanec rosického hokeje Robert Kousal (1990) je účastníkem výběrového kempu, a tak fanoušci rosického hokeje s napětím sledují, zda se nejslavnějšímu odchovanci rosického hokeje podaří podruhé v životě účast na tomto turnaji. První účast na MS měl Robert již v roce 2016 v Rusku (Moskva, Petrohrad).  Na konci loňského roku (v letošní sezóně) se jako hráč švýcarského týmu HC Davos také zúčastnil slavného klubového turnaje Spengler Cup (již podruhé). Pěkný článek o tomto reprezentantovi České republiky zveřejnil deník Dnes a vy si jej můžete přečíst zde. Držíme palce, aby se boj o účast na mistrovství světa Robertovi povedl.


28.3.2018  Celkovým vítězem letošního ročníku naší KLM je SKMB Boskovice

HC Štika informuje

Celkovým vítězem letošního ročníku 2017/2018 Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z Olomouckého kraje a kraje Vysočina) se stal hokejový klub SKMB Boskovice. Tento tým, jehož jádro tvoří především bývalý hokejisté z vyšších hokejových soutěží, již vyhrál jako největší favorit soutěže i základní část a svoji letošní suverenitu potvdil i ve finále letošního ročníku. Finálové klání na tři vítězné utkání skončilo v nejkratším možném termínu, když druhý finalista HC Uničov nedokázal ve finále pokořit boskovické hokejisty ani v jednom zápase. První utkání v Boskovicích skončilo v poměru 4:3 pro domácí a také odvetu v Uničově vyhráli boskovičtí stejným poměrem. Poslední finálový zápas v Boskovicích skončil v poměru 3:1 pro domácí. Blapřejeme boskovickým hokejistům k vítězství v naší KLM! Jednotlivé výsledky celého play-off (čtvrtfinále, semifinále, finále) je možné si najít prostřednictvím odkazů na naší webové stránce na odkazu s názvem Výsledky.com.


19.3.2018  Zrušení baráže vítězů jednotlivých KLM o postup do druhé ligy

HC Štika informuje

Z naší skupiny KLM Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z Vysočiny a z Olomouckého kraje) se žádný tým nebude účastnit baráže o druhou celostátní ligu. Vzhledem k tomu, že podobná situace je i ve většině ostatních KLM, tak na malý zájem o účast ve druhé lize musela reagovat STK ČSLH. Na základě této skutečnosti byla zrušena baráž o druhou ligu a postupujícími týmy se stali bez baráže mužstva HC Studénka a HC Mostečtí Lvi. Pouze tyto dva kluby zatím mají zájem o účast ve vyšší hokejové soutěži. Zda se však nakonec do těchto soutěží přihlásí, uvidíme před zahájením příštího ligového ročníku.


3.3.2018  Neuvěřitelné výsledky v nižších ligových soutěžích

HC Štika informuje

Hokejoví fanoušci, kteří sledují nižší hokejové soutěže, jistě budou zajímat dva kuriózní výsledky ze závěru letošního ligového ročníku. V naší Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje ve 20. kole v Kroměříži porazili domácí hráči mužstvo břeclavských lvů výsledkem 17:1. Jak o tomto zápase na svých internetových stránkách informoval domácí tým, si můžete přečíst zde. Je neuvěřitelné, že téměř shodný výsledek se také zrodil i ve vyšší hokejové soutěži! Ve druhé lize ve skupině Západ (kterou letos hraje pouze 7 týmů) Poruba porazila Opavu 16:1. O tomto zápase informoval hokejový portál www.hokej.cz a článek si můžete přečíst zde.


24.2.2018  Focení v rámci posledního tréninku je zrušeno, ale trénovat se bude.

HC Štika informuje

Na posledním tréninku je z důvodu velké marodky zrušeno focení. Trénink ale proběhne podle plánu. Focení se uskuteční v náhradním termínu.


20.2.2018  Poslední trénink bude tradičně spojený s focením

HC Štika informuje

Poslední trénink na ledě v Rosicích po skončení letošní hokejové sezóny se uskuteční v pondělí 26. února 2018 v 18.15 – 19.15. Tradičně na začátku tohoto tréninku proběhne klubové focení do našeho archivu. Všichni hráči (brankáři, obránci, útočníci), kteří se zúčastnili aspoň jednoho soutěžního utkání v letošní sezóně 2017/2018 jsou srdečně zváni na poslední trénink s focením. Fotografie klubu bude na webu umístěna v záložce HISTORIE, kde jsou fotografie týmu i z předcházejících ligových ročníků.


19.2.2018  Odložené hokejové utkání v Uherském Brodě se neuskuteční

HC Štika informuje

Odložené utkání našeho týmu v Uherském Brodě (mělo být hráno 27. ledna 2018) již nebude sehráno. Vzhledem k tomu, že již tento týden základní část naší skupiny KLM končí a není již žádný vhodný volný termín, bylo tak učiněno se souhlasem obou oddílů. Na stránkách www.hosys.cz je již zaznamenán tento výsledek a ve středu bude potvrzen na zasedání STK naší soutěže.


14.2.2018  Informace v Blanenském deníku o zápasech posledního ligového kola

HC Štika informuje

O našem posledním utkání v Blansku a také o utkání Minervy Boskovice proti Velké Bíteši informoval Blanenský deník. Celý text novinového článku o těchto dvou zápasech naší Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje si můžete přečíst zde.


2.2.2018  Poslední hráčské změny před koncem přestupního termínu v našem týmu

HC Štika informuje

Pro všechny hokejové kluby byl 31. leden 2018 posledním dnem k provedení možných změn v kádrech týmů. Totéž platí i pro náš tým. Letošní nepříliš výsledkově povedená sezóna se blíží ke konci a tak pro vedení a trenéry našeho týmu je v současné situaci únor 2018 už v podstatě období pro vyzkoušení dalších nových hráčů pro příští rok. V posledních dnech přestupního termínu do našeho mužstva přišli tři noví mladí hráči. Prvním z nich je obránce Bohdan Dobiáš (1997), kmenový hráč týmu HC Lvi Břeclav. Bohdan se vlastně vrací zpět k nám do týmu, neboť již v loňském roce zde odehrál pár utkání na střídavý start. Již v loňském roce jsme byli s výkony Bohdana Dobiáše spokojeni a vzhledem k nedostatku obránců je jeho příchod (jsme dohodnuti již i na příští sezónu) k nám velmi pozitivní. Druhým je útočník Patrik Šíma (1997), kmenový hráč týmu HC Motor České Budějovice, který začal letošní sezónu ve Velké Bíteši a dohodl se našimi trenéry, že letošní sezónu dohraje u nás. Třetím novým hráčem je útočník Adam Hamáček (1998), kmenový hráč týmu VSK Technika Brno, který k nám přišel dohrát sezónu z juniorského týmu HC Orli Znojmo, kde odehrál několik zápasů v juniorské EBEL lize. Naopak po dohodě s vedením HC Veverská Bitýška poslední měsíc letošní sezóny odehraje ve svém mateřském týmu náš současný kapitán Milan Hakl. Dle funkcionářů týmu HC Veverská Bitýška (v letošním roce tento klub hraje šestou nejvyšší hokejovou soutěž – okresní ligu Blanenska) je to jejich poslední hokejová sezóna, neboť v příštím roce již nepočítají z důvodu nedostatků hráčů s přihlášením klubu do žádné soutěže. Milan Hakl nadále zůstává našim hráčem a je s námi dohodnutý, že po této krátké pauze se na podzim vrátí zpět do našeho týmu.


1.2.2018  Vložený led v úterý 6. února 2018

HC Štika informuje

Upozorňujeme hráče a trenéry, že v úterý 6. února 2018 v čase 21.00 -22.15 bude vložená tréninková jednotka. Pravidelné pondělní a čtvrteční ledy zůstávají beze změny.  Sledujte prosím rozpis ledů na zimním stadiónu.


31.1.2018  Zajímavý rozhovor s Filipem Čechem otiskl Slovácký deník

HC Štika informuje

Není žádným tajemstvím, že úroveň Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) je na velmi slušné úrovni, k čemuž také přispívá velké množství hráčů z vyšších hokejových soutěží, kteří často pokračují ve své kariéře v naší soutěži. Tým Uherského Hradiště (po několika neúspěšných sezónách) v letošním roce posílil ještě nedávno extraligový zlínský útočník Filip Čech a rozhovor s tímto hráčem otiskl Slovácký deník a vy si jej můžete přečíst zde. Filip Čech odehrál celou svoji extraligovou kariéru v jednom týmu. Za Zlín odehrál v extralize úctyhodných 461 zápasů! I jeho zásluhou jsou výsledky Uherského Hradiště v letošní sezóně podstatně lepší než v předcházejících sezónách. Účinkování některých bývalých extraligových hráčů v naši KLM je v příkrém kontrastu s názory některých mladých hokejistů, kteří po skončení svého účinkování v extralize juniorů či v extralize staršího dorostu raději s hokejem skončí než by si „kazili jméno“ v KLM. Naopak velký dík patří bývalým extraligovým hokejistům, kteří po své skvostné kariéře pokračují v hokeji i v nižších soutěžích. Na tyto hráče se potom diváci rádi chodí podívat i na krajské zimáky. Na těchto hráčích je totiž vidět, že hokej hrají hlavně z toho důvodu, že je to jejich oblíbený sport.


 

27.1.2018  Utkání v Uherském Brodu odloženo.

HC Štika informuje

Dnešní zápas v Uherském Brodu nebude sehrán, neboť ze zdravotních důvodů nemáme k dispozici ani jednoho brankáře. S největší pravděpodobností bude utkání odehráno v některém čtvrtečním náhradním termínu, který určí tým Uherského Brodu. Omlouváme se fanouškům (zejména těm z Uherského Brodu) za odložení utkání.


 

25.1.2018  Představujeme nové hráče – Marek Antal

HC Štika informuje

V posledních dvou sezónách se v našem hokejovém klubu objevilo několik hráčů (studentů) od našich východních sousedů ze Slovenska. V loňském roce u nás hrálo pět hráčů (Chmelický, Fábry, Sabol, Buhaj a Varholík), kteří mají svoje kořeny na Slovensku. Z této pětice letos u nás nadále pokračují Tomáš Buhaj a  Patrik Varholík, oba však ze zdravotních důvodů již v letošní sezóně nenastoupí v žádném ligovém zápase. K těmto pěti hráčům ze Slovenska letos přibyl nový hráč – obránce Marek Antal (1998), který je tak souhrou náhod nyní jediným zdravým hrajícím Slovákem v našem hokejovém klubu. Marek začal s hokejem jako malý žáček v hokejovém klubu HKM Rimavská Sobota, ještě jako žák začal hrát také v týmu HC 05 Banská Bystrica, kde také pokračoval jako dorostenec a junior. Po skončení stavební průmyslovky v Banské Bystrici pokračuje ve vysokoškolském studiu na VUT Brno, kde navštěvuje fakultu stavební. Kromě hokeje velmi rád lyžuje a hodně volného času tráví také v posilovně. Marek Antal je obránce, který má velmi přesnou nahrávku a tvrdou střelu. Držíme mu palce při studiu na vysoké škole, neboť v našem hokejovém klubu s ním počítáme i do dalších hokejových sezón.


18.1.2018  Informace pro fanoušky o KLM a KSM v letošní probíhající hokejové sezóně

HC Štika informuje

Každý rok informujeme naše fanoušky o struktuře čtvrté (KLM) a páté (KSM) nejvyšší hokejové soutěže v České republice. I letos budeme těmto soutěžím věnovat tento krátký článek. Vzhledem k tomu, že od letošní sezóny 2017/2018 se již nehraje celostátní liga juniorů, bylo velkou neznámou, kolik týmů bude hrát v letošním roce čtvrtou nejvyšší soutěž. Očekával se mírný přírůstek hokejových klubů  (v KLM) v důsledku zrušení ligy juniorů. Tato situace však vůbec nepostihla naší Krajskou ligu Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a Olomouckého kraje), tedy soutěž, ve které hraje náš hokejový klub. V naší soutěži totiž naopak ukončili svoje účinkování B-tým Hodonína  a  B-tým Vsetína, a tak v letošním ročníku naší KLM hraje 11 týmů, přičemž v loňské sezóně bylo v naší soutěži celkem 13 klubů.  Celkově v letošním ročníku KLM v České republice hraje 101 hokejových klubů rozdělených do 11 skupin (v Praze se KLM hraje pod názvem Krajský přebor Prahy). Pro srovnání – v loňském ročníku 2016/2017 hrálo v celé republice v KLM celkem 96 klubů. Z celkového počtu 101 hokejových klubů se do letošního ročníku přihlásilo jedenáct B-týmů hokejových mužstev, u kterých A-tým hraje v první lize (druhá nejvyšší celostátní soutěž) nebo ve druhé lize (třetí nejvyšší samostatná soutěž). B-týmy mají tyto hokejové kluby: Poruba, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Litoměřice, Kadaň, Tábor, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Mladá Boleslav, Hvězda Praha a Kobra Praha).  Určitou zvláštností je účast A-týmu i B-týmu v jedné soutěži, což se týká pražských mužstev Hvězda a Kobra. Největší počet účastníků má KLM Středočeského kraje, kde hraje 16 týmů, nejmenší počet účastníků má KLM Karlovarského kraje, zde jsou pouze 4 mužstva. Pátá nejvyšší soutěž se ve většině krajů hraje pod názvem Krajská soutěž mužů, někde se tato soutěž hraje v letošním roce pod názvem Meziokresní přebor (Jihočeský kraj, Pardubický, kraj, Střední Čechy). Určitou zajímavostí i letos je neuvěřitelný počet 36 týmů (!) v KSM Plzeňského kraje, kde jsou týmy rozděleny do tří skupin (A, B, C). Pro naše fanoušky je asi nejzajímavější informace o KSM Vysočina, kde hraje náš soused z našeho zimního stadiónu – HC Zastávka. Do této soutěže se letos přihlásilo 6 mužstev, ale nyní v této soutěži již pokračuje pouze 5 týmů. V celé České republice v páté nejvyšší soutěži hraje celkem 87 mužstev. Informace o tabulkách a výsledcích těchto soutěží najdete na internetovém portálu www.hosys.cz. Informace o okresních ligách (šestá nejvyšší soutěž) nikde nejsou pravděpodobně celostátně dostupné na jenom místě, pro nás na Jižní Moravě je asi nejzajímavější okresní liga Blanenska, přičemž výsledky této soutěže je možné najít na stránkách hokejového klubu HK Dynamiters Blansko, jehož A-tým hraje naší KLM.


10.1.2018  Představujeme nové hráče – Daniel Hroudný

HC Štika informuje

Při pohledu na soupisku našeho týmu při posledním utkání bylo patrné, že drtivá většina našich hráčů jsou loňští či předloňští junioři. Také další hráč, který letos hraje první rok v mužské krajské lize v našem týmu, patří do této kategorie. Je to útočník Daniel Hroudný (1997), který je u nás na víceletém hostování z brněnské Komety. Dan téměř celý svůj sportovní, studijní i osobní život věnuje sportu. Po absolvování základní školy nyní studuje management sportu v Kladně. Hokej začal hrát v přípravce ve Vyškově, ale ještě jako žák přešel do brněnské Komety, kde odehrál svoje žákovská, dorostenecká i juniorská hokejová léta. Kromě hokeje je také aktivním hráčem kopané v týmu SK Sokol Uhřice (hrají I. B třídu), hodně volného času tráví také v posilovně. Z dětství mu zůstal koníček ve sběru hokejový kartiček – jeho sbírka je skutečně nemalá. Dan je šikovný bruslař a doufejme, že bude úspěšně reprezentovat náš hokejový klub i v příštích letech.


 

21.12.2017  Redukce počtu účastníků druhé ligy nadále pokračuje

HC Štika informuje

Redukce počtu klubů, hrající třetí nejvyšší celostátní soutěž mužů, neustále pokračuje. Hokejový fanoušci si dobře pamatují, že nedávno hrálo druhou ligu (tak se jmenuje třetí nejvyšší hokejová soutěž) 36 týmů rozdělených do tří skupin po 12 účastnících. V loňském ročníku hrálo soutěž již pouze 29 klubů rozdělených do tří skupin – Západ měl 10 účastníků, Střed 10 účastníků a Východ 9 účastníků. Letošní ročník však zahájilo již pouze 28 účastníků rozdělených do tří nesmyslných nesymetrických skupin – Západ 11 týmů, Střed 10 týmů a Východ pouhých 7 mužstev. Rozdělit 28 účastníků do dvou skupin po 14 účastnících by bylo po sportovní stránce přijatelné, ale hrát skupinu třetí nejvyšší soutěže se 7 účastníky je na hokejovou velmoc docela tristní. Téměř 100 % nezájem týmů z Krajských lig (čtvrtá nejvyšší hokejová soutěž) o postup do vyšší soutěže téměř v celé České republice a pravidelný úbytek hokejových klubů z ekonomických důvodů způsobil, že počet týmů druhé ligy soustavně klesá. Dalším klubem, který se odhlásil ze třetí rozehrané nejvyšší soutěže, je hokejový tým z Mostu. O odhlášení tohoto týmu ze soutěže byl dobrý článek na hokejovém webu www.hokej.cz a můžete si jej přečíst zde. Odhlášení předcházelo fiasko, když k zápasu třetí nejvyšší soutěže mezi HC Most a HC Letňany vůbec nedošlo, neboť domácí neměli brankáře. Disciplinární komise ČSLH následně rozhodla o kontumaci všech výsledků mosteckých hokejistů – rozhodnutí si můžete přečíst zde. V soutěži tak nyní pokračuje pouze 27 týmů. Vzhledem k tomu, že se navíc nesestupuje z druhé nejvyšší hokejové soutěže (první liga), je otázkou, kolik účastníků bude mít třetí nejvyšší soutěž (druhá liga) příští rok…


12.12.2017  Představujeme nové hráče – Filip Kůst

HC Štika informuje

V letošním roce v našem klubu došlo k největším změnám v hráčském obsazení za dobu existence našeho klubu. Mezi další nové mladé hráče, kteří nyní hrají v našem klubu, patří i nadějný útočník Filip Kůst (1998).  Je odchovanec brněnského Warrioru, nikdy nehrál za žádný jiný hokejový klub! Tedy jako žák, dorostenec i junior odehrál celou svoji mládežnickou kariéru výhradně v tomto týmu. Jeho celý sportovní, školní i studentský život je spjatý se sportem. Střední školu absolvoval v Brně na Sportovním gymnáziu na Botanické ulici. Na vysokou školu chodí na Masarykovu universitu, na fakultu sportovní a studuje obor rozhodčí ledního hokeje. Kromě hokeje má rád zejména fotbal a cyklistiku, hodně svého volného času tráví také na rybách, což je jeho největší mimosportovní vášeň. Filip se při přechodu z mládežnického hokeje trošku hledal, ale jeho výkonnost jde zápas od zápasu nahoru, má mimořádně šikovné ruce a jeho schopnost číst hru je obdivuhodná. U Filipa je velký předpoklad, že ve druhé polovině sezóny bude jedním ze základních pilířů našeho týmu.


12.12.2017  Blanenský deník píše o utkání s Blanskem

HC Štika informuje

Sice trošku se zpožděním, ale krátce se ještě vracíme k naší nešťastné porážce doma od Blanska na nájezdy. O tomto utkání informoval Blanenský deník a článek k tomuto zápasu si můžete přečíst zde.


 

11.12.2017  Změna začátku utkání v Bíteši

HC Štika informuje

Poslední mistrovské utkání v roce 2017 sehraje náš tým ve Velké Bíteši již odpoledne 16. prosince 2017 v 14.00 hodin. Na základě žádosti domácího mužstva byl přesunut čas tohoto atraktivního utkání (derby s Velkou Bíteši jsou vždy zajímavá) ze sobotního podvečeru na odpoledne, neboť někteří domácí hráči se tento den ještě zúčastní večerního utkání evropské univerzitní ligy. Vzhledem k tomu, že rozpis a hrací dny domácích zápasů naší Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje jsou známy již od rozlosování, bylo by dobré (v zájmu hráčů v naší soutěži), kdyby organizátoři této nové hokejové soutěže vyšli vstříc svým hráčům a určili hrací dny odlišně od těch týmů krajské ligy, jejichž hráči hrají obě soutěže.  Větší počet odehraných utkání hráčům určitě neuškodí, ale řešení zápasové kolize účastí hráčů ve dvou zápasech v jednom dni určitě není z hlediska zdraví hráčů nejlepší řešení.


 

7.12.2017  Informace k trénování v průběhu vánočních svátků

HC Štika informuje

V období mezi vánočními svátky a koncem roku 2017 budeme mít dva vložené tréninky.  První trénink bude 27. prosince 2017 v čase 12.00 – 13.15 hodin a druhý trénink bude 29. prosince v čase 8.30 – 9.45 hodin. Pondělní a čtvrteční večerní tréninky budou v průběhu vánočních svátků zrušeny. Sledujte rozpis ledů na našem zimním stadiónu.


 

23.11.2017  Představujeme nové hráče – Filip Dvořák

HC Štika informuje

V předcházejících ročnících jsme vždy na našich stránkách představovali fanouškům nové hráče, kteří poprvé v příslušné sezóně nastoupili za náš hokejový klub. I v letošním roce tuto formu ponecháváme. Poprvé v letošní sezóně nastoupil za náš tým útočník Filip Dvořák (1997). Tento útočník byl celý svůj mládežnický hokej (žáci, dorost, junioři) věrný jednomu hokejovému klubu – HC Warrior Brno (na Úvoze). Filip Dvořák po absolvování studia na Střední průmyslové škole na ulici Sokolská (Brno) v současné době navštěvuje podnikatelskou fakultu na VUT Brno, kde studuje obor účetnictví a daně.  Kromě hokeje je Filip velký fotbalový fanoušek a není žádným tajemstvím, že hodně volného času pobývá v posilovně.  Filip je svým herním projevem velkou posilou našeho mladého hokejového týmu a oba trenéři si jeho účast na ledě velmi pochvalují.


 

10.11.2017  Další vložené tréninky

HC Štika informuje

Na základě dohody s vedením zimní stadiónu budeme mít v listopadu 2017 ještě jeden vložený trénink, a to ve středu 29. listopadu 2017 v čase 21.15 – 22.15 hodin. Ostatní vložené tréninky (viz aktualita ze dne 30. října 2017) zůstávají beze změny.

Prosím sledujte rozpis ledu na zimním stadiónu.


 

30.10.2017  Další vložené tréninky

HC Štika informuje

Upozorňujeme hráče a trenéry, že kromě pravidelných tréninků budeme mít i letos vložené tréninky.  Zatím jsou naplánovány následující – v úterý 7. listopadu 2017 v čase 21.00 – 22.15, dále v pátek 17. listopadu 2017 v čase 11.00 – 12.15, a opět v úterý 5. prosince 2017 v čase 21.00 – 22.15. Pravidelné tréninky zůstávají beze změny. Prosím sledujte rozpis ledů na zimním stadiónu v Rosicích.


 

19.9.2017  Vložený sobotní trénink 7. října 2017 ve 12.15 hodin

HC Štika informuje

Vzhledem k tomu, že utkání našeho klubu v Uherském Ostrohu bude v neděli 8. října 2017, zajistilo vedení našeho klubu mimořádný předzápasový sobotní trénink na den 7. října 2017 v čase 12.15 -13.15. Žádáme hráče a trenéry, aby si tento předzápasový trénink zaplánovali do svého kalendáře. Sledujte nadále rozpis ledů na našem zimním stadiónu.


12.9.2017  Barva dresů a hrací systém v letošní sezóně 2017/2018

HC Štika informuje

V loňském roce se mohli naši domácí fanoušci poprvé podívat na náš tým nejen ve světlých, ale také v tmavých dresech. I v letošním ročníku KLM zůstává stejné pravidlo v nasazování barvy dresů jako v minulé sezóně.  V první polovině soutěže (1-11 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve světlých dresech. Hosté v tmavých. Ve druhé polovině soutěže (12-22 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve tmavých dresech. Hosté ve světlých. V případě nutnosti je však povinností domácích změnit barvu dresů.

Také v případě nerozhodného výsledku platí v letošním roce stejné pravidlo jako loni. V případě nerozhodného výsledku následuje prodloužení pět minut 3:3 po přestávce bez úpravy ledu. Brankáři na prodloužení mění strany. Nepadne-li v prodloužení branka, následují samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání (po třech na každé straně). Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí výsledku po této sérii nájezdů pokračují nájezdy po jednom hráči v opačném pořadí. Zde se již střelci mohou opakovat.


31.8.2017  Třetí přípravný zápas odehrajeme proti vysokoškolskému týmu HC Masaryk University v sobotu 16. září v Rosicích

HC Štika informuje

V neděli 17. září 2017 měl náš hokejový klub odehrát první mistrovský zápas na ledě hodonínského B-týmu. Vzhledem k tomu, že tento klub se odhlásil na poslední chvíli z naší Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje, využili jsme nabídku nově se rodícího vysokoškolského týmu HC Masaryk University k sehrání přátelského utkání na našem zimním stadiónu a to v sobotu 16. září ve 13.30 hodin. Je to trošku symbolický zápas, neboť náš hokejový rosický klub, od obnovení ligového hokeje v sezóně 2013/2014, se z velké části pravidelně opíral o mladé hráče, z nichž někteří studovali na některé brněnské vysoké škole. V naší soutěži (KLM) v předcházejících letech jsme docela právem byli považování nejen za juniorský, ale také za vysokoškolský hokejový klub. Zajímavostí je jistě ta skutečnost, že téměř v každém hokejovém souboji mezi Masarykovou Universitou a VUT Brno hráli hokejisté z našeho hokejového klubu (například v pondělí 9. listopadu 2015, při vzájemném sedmém klání hokejistů MU a VUT, byli nejlepšími hráči vyhlášeni za MU Patrik Medřický a za VUT Richard Majola – oba v té době oba hráči našeho hokejového klubu). Vysokoškolský hokejový klub HC Masaryk University nebude hrát oficiální soutěže ČSLH, a tak za tento klub mohou nastupovat také hokejisté, kteří běžně hrají v jiných hokejových klubech a přitom studují na vysoké škole. S největší pravděpodobností tak v tomto utkání na naší straně nebo na straně našeho soupeře nastoupí někteří hráči, kteří v letošní sezóně budou hrát jak u nás, tak za tento studentský hokejový klub. V mužstvu soupeře nastoupí spousta hráčů, kteří mají zkušenosti z ligových zápasů v nejrůznějších týmech, a tak je v utkání předpoklad, že pro obě mužstva to bude dobré přátelské utkání před dalšími mistrovskými zápasy.


27.8.2017  Změny časů dvou čtvrtečních tréninků

HC Štika informuje

Upozorňujeme hráče a trenéry našeho klubu, že dva  tréninky –  čtvrtek 31. srpna 2017 a také čtvrtek 28. září 2017 budou mít odlišný začátek od tradičních časů. V tyto dva čtvrtky budou tréninky v době 18.15 až 19.15.  Sledujte rozpis ledů našeho zimního stadionu.


12.8.2017  B-tým Hodonína oznámil odhlášení z letošního ročníku KLM na svém webu

HC Štika informuje

Náš první letošní ligový zápas (dle dosud platného rozlosování) jsme měli původně odehrát v neděli 17. září 2017 v 17.00 v Hodoníně proti místnímu B-týmu. Na stránkách tohoto hokejového klubu je však uvedena informace, že tento hokejový tým nebude v letošním ročníku KLM hrát. Tuto informaci si můžete přečíst zde. Jihomoravský ČSLH zatím neví, jak bude tato situace řešena, neboť z Hodonína dosud neobdrželi oficiální žádost o zrušení účasti B-týmu v soutěži. O tom, zda bude v soutěži hrát jiný tým, či zda budou nějaké jiné zásahy do rozlosování letošního ročníku KLM, Vás budeme včas informovat.


6.8.2017  Druhé přípravné utkání odehrajeme v Bystřici nad Pernštejnem 9. září 2017

HC Štika informuje

Druhý přípravný zápas na letošní sezónu odehrajeme na ledě týmu HC Zubři Bystřice nad Perštejnem v sobotu 9. září 2017 v 16.15. Tento tým hraje v současné době KSM Vysočina a dlouhodobě uvažuje o přechodu do vyšší soutěže (KLM). Jedním z hlavní důvodů, proč jsme se domluvili na tomto utkání je ta skutečnost, že hrajícím funkcionářem tohoto klubu je Jan Ludvík (1992), který je nesmazatelně zapsán do kroniky našeho rosického klubu. Není žádným tajemstvím, že u nás měl přezdívku Hvězda. Proč?  První historický gól našeho obnoveného rosického klubu vstřelil dne 23. srpna 2013 v prvním přípravném zápase proti SKLH Žďár nad Sázavou právě tento hráč. Jenda Ludvík následně 28. září 2013 v utkání proti HK Kroměříž vstřelil také náš první mistrovský gól! A do třetice – první gól v našem prvním vítězném utkání v krajské lize vstřelil dne 12. října 2013 proti týmu HC Uničov také Jenda. A to nebylo v sezóně 2013/2014 ze strany Ludvíka všechno. Jenda v této sezóně také vstřelil náš poslední (a vítězný) mistrovský gól v posledním zápase sezóny proti HC Warrior Brno.  Pro zajímavost – v dresu bystřických zubrů navíc také hraje Daniel Mach (1992), jenž v našich začátcích také hrál za náš hokejový klub. Tento zápas bude poslední přípravou našeho klubu před ostrým startem letošního ročníku krajské ligy.


21.7.2017  První přípravný zápas odehrajeme v Blansku v sobotu 2. září 2017

HC Štika informuje

První přípravný zápas na letošní sezónu odehrajeme v sobotu 2. září 2017 v 18.00 na zimním stadiónu v Blansku. Pro zajímavost – v naší pětileté historii v KLM jsme ještě nesehráli žádný přípravný zápas s tímto týmem, a tak jsme po dohodě s vedením blanenského týmu pro letošní rok udělali drobnou změnu.


18.7.2017  První trénink na ledě je 28.8.2017 v 18 hodin

HC Štika informuje

První trénink v letošní hokejové sezóně na ledě bude v pondělí 28. 8. 2017 v čase 18.00 – 19.00. Do konce měsíce září budou pravidelně tréninky v pondělí 18.00 – 19.00, ve středu 18.30 – 19.30 a ve čtvrtek v čase 21.00 – 22.00. Od 1. října 2017 budou nadále pravidelně po celou sezónu tréninky v pondělí a ve čtvrtek ve stejných časech beze změny. Termíny případných vložených středečních tréninků budou oznamovány dodatečně. Sledujte prosím rozpis ledů na zimním stadiónu v Rosicích.


17.7.2017  Drobná úprava hracího systému play-off pro letošní ročník krajské ligy

HC Štika informuje

Na základě hlasování všech účastníků naší krajské ligy bylo naším řídícím orgánem (Jihomoravský krajský svaz ČSLH) pro letošní sezónu 2017/2018 rozhodnuto o změně počtu zápasů v semifinále a finále play-off.  Do play-off letos (stejně jako v loňské sezóně) postoupí 8 nejlepších týmů bez rozdílu, z jakého kraje kluby pochází. Čtvrtfinále se bude hrát na dva vítězné zápasy, avšak semifinále a finále se bude hrát na tři vítězné utkání. V minulé sezóně byly zápasy semifinále a finále velmi atraktivní. Pro fanoušky naší soutěže se tak připravuje větší porce těchto nejzajímavějších duelů.


17.6.2017  Aktiv účastníků KLM ve Vyškově vytvořil jízdní řád naší soutěže

HC Štika informuje

Včera večer se ve Vyškově v hotelu Selský dvůr uskutečnil aktiv mužstev, která v letošním roce budou hrát KLM. Ještě před začátkem tohoto aktivu se hovořilo o případné účasti B-týmu Prostějova v naší soutěži, avšak Prostějov do naší soutěže nakonec tento tým, jehož základem mělo být mužstvo juniorů, nepostavil.  Oproti loňskému roku se také Vsetín, který od letošního roku bude hrát druhou nejvyšší celostátní soutěž, rozhodl zrušit účast B-týmu v letošním ročníku KLM. Letošní ročník Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) tak bude hrát 12 hokejových týmů. Nejvíce týmů bude z Jihomoravského kraje – celkem pět. Jmenovitě je to Minerva Boskovice (vítěz loňského ročníku KLM), SHK Hodonín B, Dynamiters Blansko, náš rosický tým a hokejisté Břeclavi. Čtyři týmy v naší soutěži budou ze Zlínského kraje – Uherský Brod, Kroměříž, Uherské Hradiště a Uherský Ostroh. Dva týmy do naší soutěže jsou z kraje Vysočina, jsou to naši nejbližší sousedé Velká Bíteš a Velké Meziříčí (loňský poražený finalista KLM). Posledním dvanáctým účastníkem naší KLM bude tým z Olomouckého kraje – Uničov. Bouřlivá diskuze se vedla zejména k tomu, zda vzít či nevzít mužstvo Uničova do naší skupiny KLM, neboť některé týmy měly výhrady k chování a disciplíně uničovských hokejistů v loňském ročníku. Velmi často zápasy s tímto týmem byly plné šarvátek a zraněných hráčů a tak nebyla velká vůle k přijetí tohoto mužstva do naší soutěže. Náš hokejový klub se v této otázce letos zdržel hlasování. Nakonec rozhodla sportovní stránka, neboť sudý počet týmů v naší soutěži je optimální a nemusí v žádném kole nikdo povinně odpočívat. Hokejisté Uničova tak nemusí hrát společně s týmy ze Severní Moravy. Opět tak i v letošním roce naše Krajská liga spíše připomíná druhou ligu, neboť soutěž, ve které hrají účastníci čtyř krajů (!) je náročná na cestování, avšak bude to i v letošním roce zřejmě nejzajímavější skupina krajské ligy z celé České republiky. Pro fanoušky je to určitě velmi zajímavá soutěž. Z ekonomický důvodů, a také vzhledem ke kvalitě a šíři naší krajské ligy, i v letošním ročníku zřejmě nebude žádný z účastníků usilovat o postup do druhé celostátní ligy. Náš tým si pro losování vytáhl číslo 7 – doufejme, že to bude šťastná sedmička! V prvním kole (pokud nedojde k žádným změnám ve složení účastníků) zajíždí náš tým na led B-týmu Hodonína. Kompletní rozlosování Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje (za účasti týmů z kraje Vysočina a z Olomouckého kraje) Vám přineseme na našich stránkách v nejbližších dnech.


2.6.2017   HC Technika Brno končí s účastí ve druhé lize.

HC Štika informuje

Pro fanoušky nižších hokejových soutěží máme smutnou zprávu. Příštího ročníku II. celostátní ligy se nezúčastní brněnská HC Technika Brno. Informace o této skutečnosti přinesly hokejové stránky tohoto klubu. Můžete si to přečíst zde. V loňském ročníku přestala hrát druhou ligu v Jihomoravském kraji Břeclav, která nyní pokračuje v naší Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje. Brněnská Technika se však s největší pravděpodobností nepřihlásí ani do naší krajské ligy. A z hokejové mapy tak zmizí další mužský hokejový tým. Na Brněnsku (okres Brno-město a okres Brno-venkov) tak nyní náš hokejový klub bude hrát po mistrovské Kometě Brno nejvyšší hokejovou soutěž mužů (což pro tento region není moc dobrá vizitka – je to takové království bez poddaných). Z uvedené události nemáme v našem hokejovém klubu žádnou radost – je vidět, že udržet při životě ligový hokej je rok od roku těžší. V tomto světle mohou mít fanoušci našeho klubu radost, že v sezóně 2017/2018 budeme hrát již pátý rok po obnovení hokeje v Rosicích opět Krajskou ligu Jihomoravského a Zlínského kraje. V současné době tuto soutěž hraje mnoho hokejových klubů, které v minulých sezónách hráli ve vyšších hokejových soutěžích. O tom, jaké budeme mít soupeře  v příštím ročníku, Vás budeme včas informovat na těchto našich webových stránkách.