Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní fineance

ČSOB - osobní fineance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

Aktuality z klubu HC Štika Rosice v sezóně 2018/19

25.10.2018 Představujeme nové hráče – Tomáš Rafaj

HC Štika informuje

Další obránce, který se jako nová tvář objevil v letošní sezóně v našem hokejovém klubu, je junior Tomáš Rafaj (1999). V současné době je u nás na střídavý start (hostování) z juniorského týmu HC Warrior Brno, kde je kmenovým hráčem. Tomáš je vzhledem ke svému věku velmi milým překvapením, neboť i přes svůj věk se stal výraznou oporou obrany našeho týmu. Tak, jak velká většina našich hráčů, je ještě studentem, navštěvuje střední školu sportovního managmentu. Jako žák, dorostenec a junior působil výhradně v brněnských hokejových týmech Kometa a Warrior. Tomáš kromě hokeje pěstuje i jiné sportovní aktivity, zejména již několik roků má rád horolezectví, cizí mu také není cyklistika. Vzhledem ke spolupráci našeho hokejového klubu s univerzitním hokejovým klubem CAVALIERS Brno odehraje letos také několik zápasů v univerzitní soutěži. Držíme Tomášovi palečky a pevně věříme, že bude oporou našeho týmu na více sezón.


24.10.2018 Představujeme nové hráče – Filip Vojáček

HC Štika informuje

V letošním roce máme spoustu nových hráčů. Budeme je našim fanouškům (stejně jako v minulých letech) postupně představovat.  Jedním z nich je obránce ing. Filip Vojáček (1994), který celý svůj mládežnický hokejový život má spojený s brněnskou Kometou. Za žáky hrál na  Úvoze, následně v letech 2009 – 2015 hrál extraligu mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorskou extraligovou soutěž – vše výhradně za brněnskou Kometu. Krátce nakoukl také do 2. celostátní ligy, v 19 zápasech nastoupil za HC Lvi Břeclav (sezóna 2014 – 2015).  Studium na VUT (fakulta podnikatelská, obor management a ekonomie) ukončil v červnu 2018. Ještě v loňském roce také hrál za universitní hokejový klub CAVALIERS Brno. V loňské sezóně hrál naší KLM za Velkou Bíteš. Filip je nadále nejen kmenovým hráčem brněnské Komety, ale v současné době také pracuje v oddělení marketingu a obchodu v extraligové Kometě a navíc je také asistentem trenéra ve 4. třídě v tomto nejúspěšnějším hokejovém klubu České republiky. Je velká škoda, že pro své pracovní zaneprázdnění se nemůže zúčastnit všech zápasů našeho klubu, protože v zápasech, ve kterých nastoupil, byl vždy velkou oporou zadních řad.


 

22.10.2018 Další vložený sobotní  trénink bude 27.10.2018 dopoledne

HC Štika informuje

V sobotu 27.10.2018 dopoledne se uskuteční další vložený trénink v čase 10.15 – 11.30. Utkání v Uničově se uskuteční následující den v neděli 28.10.2018.


3.10.2018 Vložený předzápasový led bude v sobotu 13. 10. 2018 ve 14.00 hodin

HC Štika informuje

Vzhledem ke skutečnosti, že utkání 6. kola KLM v Hodoníně se bude hrát až v neděli 14.10.2018 v 17.00 hodin, zajistilo vedení našeho hokejového klubu vložený předzápasový led na sobotu 13. 10. 2018 ve 14.00 hodin. Sledujte rozpis ledu na zimním stadionu.


1.10.2018 Zahájení hokejové sezóny provedl i letos pan starosta Světlík

HC Štika informuje

Náš hokejový klub si velmi váží podpory, kterou dostáváme od našeho města Rosice. Děkujeme celému zastupitelstvu, tato podpora má pro nás nesmírný (a to nejen ekonomický) význam). Jsme hrdi, že náš hokejový klub se stal nedílnou součástí společenského života našeho města. Každoročně na první zápas sezóny chodí vhodit čestné buly pan starosta Světlík. Vzhledem k pracovnímu vytížení se nezúčastnil prvního domácího utkání proti týmu z Brumova-Bylnice, avšak náš včerejší zápas s týmem Sokola Březina si již nenechal ujít. Na snímku je okamžik zahájení našeho včerejšího utkání. Ještě jednou děkujeme.


18.9.2018 Spolupráce našeho rosického klubu s universitním CAVALIERS Brno

HC Štika informuje

Od obnovení rosického ligového hokeje velkou část naše týmu tvořili (a nadále tvoří) studenti brněnských vysokých škol.  Před začátkem letošní sezóny obdržel náš tým nabídku od předsedy univerzitního klubu CAVALIERS Brno pana Jochmana (dnes již mimo jiné platný hráč našeho klubu) nabídku na společný postup pro spolupráci. Vzhledem k tomu, že velká část našich hráčů již před touto nabídkou byla hráčem obou klubů, tento záměr jsme po konzultaci ve vedení našeho klubu odsouhlasili. Zatím tato spolupráce vypadá velmi dobře, neboť plně obsazený počet hráčů na trénincích se projevil okamžitě na růstu kvality tréninkových jednotek. Hlavní trenéři našeho klubu pánové Balabán a Hájek tak nyní mají nového asistenta, kterým je hlavní kouč univerzitního týmu. Není to nikdo jiný, než náš bývalý hráč Ladislav Šoukal. Velkou výhodou této spolupráce je ta skutečnost, že studující hokejisté, kteří hrají za oba dva kluby, tak mají možnost odehrát v letošní hokejové sezóně 40 – 60 zápasů (část v KLM, část v kvalitní evropské univerzitní soutěži). Hráči CAVALIERS tak mají možnost společného trénování a vhodně doplňují soupisku našeho klubu. A naopak – mladí hráči, kteří přišli letos do našeho ligového týmu, mají ihned možnost se zároveň zapojit do aktivit univerzitního hokejového klubu. Víme, že mohou nastat čas od času kolize mezi zájmy univerzitního klubu a našeho ligového klubu. Jsme však přesvědčeni, že hokejisté, kteří studují vysokou školu a naši vynikající trenéři vždy najdou řešení a tato spolupráce bude ku prospěchu obou klubů. Vzhledem k tomu, že nyní považujeme univerzitní hokejový klub za nedílnou součást rosického hokeje, přidali jsme odkaz na internetové stránky tohoto klubu na naše webové stránky. Našim cílem je dosáhnout takové situace, kdy budeme mít nejen společné hráče, ale i společné (dobré!) výsledky a spokojené fanoušky. Pracujeme na tom, aby v kádru našich klubů bylo minimálně 25 hráčů (vzhledem k velké porci zápasů je to nezbytnost), přičemž minimálně 15 hráčů aby bylo začleněno do obou klubů. Takže pojďme (Štiky a Kavalíři) do toho! Ať se daří!


 

17.9.2018 Hrací systém jednotlivých zápasů letošního ročníku KLM

HC Štika informuje

Před naším prvním soutěžním domácím zápasem není špatné informovat naše fanoušky o tom, jaké jsou pravidla hracího systému v letošním ročníku KLM pro jednotlivé zápasy. Zápasy se hrají tříbodovým systémem. V případě nerozhodného výsledku následuje 5 minutové prodloužení 3 : 3. Délka přestávky před prodloužením jsou pouze 3 minuty. Brankáři na prodloužení nemění strany. Nepadne-li rozhodnutí ani v prodloužení následují samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání 5 : 5. Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě, že ani po samostatných nájezdech (5 : 5) nebude rozhodnuto o vítězi utkání, pokračují nájezdy systémem „náhlá smrt“ po jednom hráči v opačném pořadí. Zde se již střelci mohou opakovat.


14.9.2018 Pravidlo pro barvu dresů zůstává v letošní sezóně beze změny

HC Štika informuje

I pro letošní ročník KLM platí pravidlo pro barvu dresů v jednotlivých zápasech, které platilo v předcházejících sezónách. V první polovině soutěže (1-13 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve světlých dresech. Hosté v tmavých. Ve druhé polovině soutěže (14 – 26 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání v tmavých dresech. Hosté ve světlých dresech. V případě nutnosti je povinností domácích změnit barvu dresů.


 

12.9.2018 Nedělní domácí zápas proti týmu TJ Sokol Březina se uskuteční dne 30. září 2018 ve 14.00 hodin

HC Štika informuje

Utkání 4. kola naší KLM proti týmu TJ Sokol Březina na domácím kluzišti v Rosicích se uskuteční v neděli 30. září 2018 odpoledne ve 14.00 hodin.  Zápas se hraje místo tradiční soboty z toho důvodu, že v pátek 28. září 2018 hrajeme utkání předcházejícího kola v Břeclavi. Žádáme hráče a trenéry, aby počítali s tímto víkendovým dvojkolem.


7.9.2018 Změna evidence trestů dle soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH

HC Štika informuje

Na základě rozhodnutí výkonného výboru ČSLH dochází k výrazné změně v evidenci trestů v soutěžích ČSLH. Touto změnou není dotčena povinnost klubů evidovat uložené tresty. Změna je platná okamžitě a platí i pro naši KLM Jihomoravského a Zlínského kraje. Celý text rozhodnutí ČSLH je k dispozici zde.


 

22.8.2018 Změna termínu prvního přípravného zápasu ve Velkém Meziříčí

HC Štika informuje

První přátelské utkání ve Velkém Meziříčí se neuskuteční v pátek 31.8.2018 tak, jak bylo původně dojednáno, ale na základě žádosti hokejového klubu z Velkého Meziříčí bude sehráno následující den – v sobotu 1.9.2018 v 17.30 ve Velkém Meziříčí.


16.7.2018 Nový ročník KLM zahajujeme v Uherském Ostrohu

HC Štika informuje

V letošní sezóně začínají mistrovské zápasy o týden dříve (oproti loňské sezóně). První kolo budou hrát domácí týmy v sobotu (15. září 2018) nebo v neděli (16. září 2018) v závislosti od toho, jaký termín si určí domácí tým. Náš rosický hokejový tým bude hrát první kolo na kluzišti soupeřů, hrajeme v Uherském Ostrohu. Vzhledem k tomu, že tento tým preferuje jako hrací den pro svá domácí utkání především neděli, tak z největší pravděpodobností zahájíme letošní ročník KLM 16. září 2018. První domácí utkání sehrajeme o týden později (v sobotu 22. září) a na naše kluziště zavítá staronový účastník soutěže  HC Brumov-Bylnice.


11.7.2018 První trénink na ledové ploše bude v pondělí 27. srpna 2018 v 18.00 hodin

HC Štika informuje

První letošní trénink na ledové ploše bude v pondělí 27.8.2018 v 18.00 hodin (pravidelné pondělní tréninky pro letošní sezónu budou tedy vždy v čase 18.00 – 19.00 hodin). Další tréninky v srpnu budou následovat ve středu v čase 18.30 – 19.30 a ve čtvrtek v čase 21.00 – 22.00 hodin (také časy pravidelných čtvrtečních tréninků stejně jako v loňské sezóně zůstávají beze změny). Středeční tréninky jsou zatím naplánovány na srpen – září. Sledujte prosím rozpis ledu na zimním stadiónu v Rosicích.


10.7.2018 Rosický odchovanec Robert Kousal odchází z Davosu do Švédska

HC Štika informuje

Nejúspěšnější odchovanec rosického hokeje Robert Kousal (1990), účastník letošního mistrovství světa v ledním hokeji, mění dres. Odchází ze švýcarského Davosu a bude pokračovat ve své hokejové kariéře ve Švédsku v týmu Brynäs IF. Informaci o této změně si můžete přečíst zde.


25.6.2018 Termíny přátelských přípravných utkání

HC Štika informuje

Vzhledem k té skutečnosti, že letošní ročník KLM začíná o týden dříve než v loňské sezóně, jednotlivé kluby se domlouvají na přátelská přípravná utkání s dostatečným předstihem. Také vedení našeho hokejového klubu domluvilo již dva přípravné zápasy. První přípravný zápas odehrajeme na kluzišti silného HHK Velké Meziříčí v pátek 31. srpna 2018 v 18.00 hodin. Druhý přípravný zápas sehrajeme v sobotu 8. září 2018 v 17.00 hodin v Břeclavi proti domácím Lvům. Žádáme hráče a trenéry, aby si uvedené termíny zaplánovali do svého kalendáře.


21.6.2018 Nový ročník KLM je rozlosován se čtrnácti účastníky

HC Štika informuje

S mírným zpožděním přinášíme našim fanouškům první základní informace o novém ročníku KLM. Ve čtvrtek 7.  června 2018 byl ve Vyškově v hotelu Atrium v 17.00 hodin rozlosován nový ligový ročník. Letošní losování bylo očekáváno s velkým napětím, neboť do posledního okamžiku nebyl znám počet účastníků letošního ročníku KLM. Konečné číslo v počtu účastníků – 14 týmů,  je velmi příjemné. Soutěž bude mít 26 kol (každý odehraje 13 utkání doma a 13 na kluzištích soupeřů) a vzhledem k tomu, že je sudý počet účastníků, nebudou žádné nucené pauzy pro lichý tým. Po skončení základní části (26 kol) bude osm nejlepších týmů pokračovat v soutěži v play-off. Do soutěže se přihlásili všechny týmy (11 loňských účastníků), které odehráli ligový ročník 2017/2018 (tedy kromě našeho rosického klubu to jsou Boskovice, Blansko, Břeclav, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Kroměříž, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Uherské Hradiště a Uničov) a také tři nováčci (Hodonín, Brumov-Bylnice a Březina). Krátce se zastavíme u jednotlivých nováčků.  Prvním nováčkem je tým HC Brumov-Bylnice, což je staronový účastník soutěže. V první naší sezóně po obnovení ligového hokeje v Rosicích (sezóna 2013/2014) jsme se s tímto týmem v KLM potkali – v tomto ročníku obsadili Brumovští sedmé místo, avšak do dalšího ročníku KLM již svůj tým nepřihlásili. Brumov-Bylnice má slušnou mládežnickou základnu a tento hokejový klub má zájem, aby vlastní odchovanci neodcházeli do jiných klubů a tak se rozhodli obnovit mužský hokej. Brumovští – držíme Vám palečky a doufáme, že se Vám návrat do KLM podaří! Druhým nováčkem je tým SHKM Hodonín. V sezóně 2016/2017 jsme v naší KLM měli tým z Hodonína – avšak byl to b-tým druholigového mužstva a v loňském roce tento tým již naši KLM nehrál. V sezóně 2016/2017 tento hodonínský tým získal o jeden bod více než náš hokejový klub a skončil na celkovém devátém místě. V letošním roce bude hodonínský klub (v naší KLM) součástí  hodonínské mládeže (tedy formálně na a-týmu zcela nezávislý)a bude mít tu výhodu, že v rámci střídavých startů si budou moci navzájem z druholigovým týmem vypomáhat. Třetím nováčkem v naší soutěži je tým TJ Sokol Březina. Je to hokejový klub, který v loňském roce vyhrál šestou nejvyšší hokejovou soutěž (okresní ligu Blansko) a rozhodl se pátou nejvyšší soutěž (KSM) přeskočit a zkusit přímo naší KLM. Určitou pikantností pro rosické hokejisty je ta skutečnost, že jedním z nejvyšších funkcionářů tohoto klubu je náš bývalý hráč Adam Kozel. Březina bude hrát své zápasy na novém hokejovém stadiónu ve Vyškově, ale ponechá si svůj původní název. Novému hokejovému stadiónu ve Vyškově bude určitě KLM slušet. Letošní ročník krajské ligy začne o týden dříve než minulý rok – o víkendu 15/16 září. Rozlosování a rozpis přátelských utkání Vám přineseme v nejbližších aktualitách.

 


 

24.4.2018  Mimořádné ocenění práce trenéra pana Vítězslava Hájka a našeho kapitána Milana Hakla

HC Štika informuje

V pátek 20. dubna 2018 se zámku v Rosicích uskutečnilo společenské setkání sportovců z Rosic, které nahradilo letošní chybějící ples sportovců. Tato akce byla mimořádně zdařilá, na účasti téměř celého zastupitelstva města Rosic bylo vidět, jak významné společenské postavení má ve městě sport. Při této příležitosti předal pan starosta Světlík mimořádné ocenění našemu trenérovi panu Vítězslavu Hájkovi za dlouholetou práci pro rosický hokej. Krásná skleněná pamětní plaketa (čestné uznání si můžete prohlédnout zde), kterou pan Hájek obdržel, je oceněním jeho mnohaleté trenérské práce v zaniklém hokejovém klubu HCM Slovan Rosice, kde trénoval téměř všechny mládežnické kategorie. Mnoho roků jako trenér žáků, dorostenců a juniorů následně tento trenér působil také v brněnských hokejových klubech. Za reprezentaci města Rosice obdržel následně na této akci také ocenění náš kapitán Milan Hakl, který od obnovení našeho hokejového klubu v Rosicích, v dobách dobrých i zlých, byl velkou oporou pro naše trenéry při vedení týmu. Milan dostal za toto období velké množství nabídek do jiných hokejových klubů, ale jeho vztah k rosickému hokeji je příkladný a toto ocenění (můžete si jej prohlédnout zde) si opravdu právem zaslouží. Oběma oceněným jménem hokejového klubu k ocenění gratulujeme.