Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní finance

ČSOB - osobní finance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

Aktuality z klubu HC Štika Rosice v sezóně 2018/19

4.4.2019 Celkovým vítězem letošního ročníku KLM se stal nováček SHKM Hodonín

HC Štika informuje

Celkovým vítězem letošního ročníku KLM Jihomoravského a Zlínského kraje se stal nováček – tým SHKM Hodonín, který ve finálovém klání porazil na zápasy Velké Meziříčí 3:2.  Gratulujeme do Hodonína k senzačnímu vítězství! Vítěz naší skupiny SHKM Hodonín však nebude hrát baráž o druhou celostátní ligu, neboť do baráže se nepřihlásil.  Ve druhé lize tak zůstává jeden tým z Hodonína – druholigové derby dvou hodonínských týmu tedy v příštím ročníku druhé ligy nebude. Stojí za to připomenout cestu tohoto týmu až do vítězného konce. V celkové tabulce základní části skončil Hodonín na druhém místě. Ve čtvrtfinále zdolal lehce HC Uničov po výsledcích 4:1 a 9:3 na zápasy 2:0. V semifinále hodonínští hokejisté porazili Uherský Ostroh na zápasy 3:1, když prohráli pouze jeden zápas na trestná střílení a v ostatních vyhráli (po výsledcích 7:4, 5:2, 6:7 na trestná střílení a 10:4). Čtvrtfinále i semifinále tedy jasně tým z Hodonína vyhrál. Finálové klání mezi Velkým Meziříčím, které skončilo na prvním místě v dlouhodobé soutěži a SHKM Hodonín byla opravdová hokejová bitva, která se odehrála na pět utkání. Pro hokej z Jihomoravského kraje je velká škoda, že žádný hokejový klub nemá zájem o postup do vyššího druholigového patra. O postup do druhé ligy letos z jednotlivých KLM však mají zájem celkové 4 týmy, což je docela slušný zájem. Z KLM v České republice letos budou do druhé ligy postupovat dva účastnici. Souboj o tento postup si zahrají dvě dvojice. První tvoří BK Nova Paka a HC Slovan Louny a druhou dvojici tvoří bývalý extraligový HC Vajgar Jindřichův Hradec a HC Wolves Český Těšín. Uvidíme, kdo z těchto týmů bude v souboji o druhou ligu úspěšnější.


5.3.2019 O plánech našeho soupeře v KLM (v mužstvu SHKM Hodonín) si můžete přečíst v rozhovoru s Martinem Vyrůbalíkem

HC Štika informuje

Rádi na našich stránkám upozorňujeme na informace, které se přímo či nepřímo týkají naší KLM Jihomoravského a Zlínského kraje a které přispívají ke zvyšování popularity naší soutěže. Velice krásný rozhovor s Martinem Vyrůbalíkem, současným extraligovým hráčem Olomouce, a zároveň také sportovním manažerem v klubu SHKM Hodonín si můžete přečíst zde. Velká většina hokejových klubů z naší KLM jenom může obdivovat a závidět, jak se věnují hokejovému dění v Hodoníně. Martin Vyrůbalík v tomto článku píše o tom, proč je důležité mít pro mladé hráče mužstvo v KLM a jak je dobré, když tito mladí hráči zde mohou hrát vedle zkušených hokejistů. I ostatní obsah tohoto rozhovoru stojí za přečtení.


4.3.2019 Plakát klubu 2018-19

HC Štika informuje

Klubový plakát na letošní sezónu 2018/2019 je hotový a vy si jej můžete prohlédnout zde.


1.3.2019 Struktura KLM a KSM v letošní hokejové sezóně

HC Štika informuje

Každý rok informujeme naše fanoušky o struktuře čtvrté nejvyšší hokejové soutěže (Krajské ligy mužů – KLM, dříve KP I ) a páté nejvyšší  hokejové soutěže (Krajská soutěž mužů – KSM, dříve KP II) v České republice. Celkově je možno říci, že počet hokejových klubů v těchto dvou soutěžích dlouhodobě ubývá (je to podobný vývoj jako v celostátní druhé lize, kterou nyní hraje již pouze 28 týmů). Ve čtvrté nejvyšší soutěži (KLM) v ČR v letošním roce hraje 102 týmů (v loňské sezóně to bylo 101 hokejových klubů) a v páté nejvyšší hokejové soutěži letos hraje 60 týmů (v loňské sezóně to bylo 87 mužstev). KLM a KSM v celé ČR tedy letos hrálo 162 klubů, přičemž v loňském roce to bylo 188 klubů. Trošku proti proudu těchto skutečností šla v letošním roce naše KLM, o které se tvrdí, že je ze všech soutěží KLM v rámci České republiky nejkvalitnější. V naší KLM letos hrálo 14 týmů, přičemž v loňském roce to bylo 11 týmů. Větší počet účastníků než naše KLM v letošním roce měla pouze KLM Střední Čechy, ve které hrálo letos 16 účastníků. Nejmenší počet účastníků měla letos KLM Ústeckého kraje, kde hrálo pouhých 6 účastníků a KLM v Praze (zde se hraje pod názvem Pražský přebor) s 5 týmy v soutěži. Pravděpodobně hlavním důvodem klesajícího počtu hráčů je celkový úbytek hokejové mládeže v ČR a také velké množství jiných zájmů, které nyní mladí hokejisté mají po skončení svého působení v mládežnických kategoriích. Velkou zajímavostí je také i  v letošním roce rekordní počet účastníků KSM v Plzeňském kraji, kde ve třech skupinách tuto pátou nejvyšší soutěž hrálo letos 33 týmů (v loňském roce to bylo 36 týmů). Vzhledem k reorganizaci v mládežnickém hokeji (dorost a junioři) se očekával nárůst počtu týmů, které budou hrát v KLM či v KSM, tento předpoklad se však zatím nevyplnil. Celkově je na soutěžích patrný trend slučování KLM a KSM v jednotlivých krajích do jediné soutěže a zřejmě tento trend bude pokračovat i v příštím roce. Někde se hrají ještě i okresní přebory (šestá nejvyšší soutěž), ale údaje k těmto soutěžím se nám nepodařilo dohledat.


28.2.2019 Čtvrtfinálové dvojice jsou známy

HC Štika informuje

Základní část KLM skončila a začíná play-off. Pro šest týmů (kromě našeho klubu se to týká také týmů Blanska, Břeclavi, Březiny, Brumova-Bylnice a Uherského Hradiště) letošní sezóna skončila a dalších osm týmů mají již nyní rozehrané čtvrtfinále. Čtvrtfinálové dvojice jsou velmi zajímavé. První, velmi vyrovnanou dvojici,  tvoří týmy Boskovice – Kroměříž, druhou dvojici tvoří „uherské“ derby Uherský Ostroh – Uherský Brod, třetí dvojici tvoří Uničov – Hodonín a čtvrtá dvojice je také pikantní, neboť  je to derby našich „velkých“  sousedů Velké Meziříčí – Velká Bíteš. Uvidíme, zda se největším letošním favoritům (Velké Meziříčí a Hodonín) podaří vybojovat finále naší soutěže. O průběhu letošního play-off vás budeme informovat zde na naších stránkách.


22.2.2019 Štiky se budou fotit

HC Štika informuje

V době pondělního tréninku 25.2.2019 (v 18.15 hodin) proběhne focení na ukončení ligového ročníku 2018-2019. Na focení jsou zváni všichni hokejisté (kteří v tomto ročníku nastoupili za náš hokejový klub minimálně k jednomu utkání), trenéři a funkcionáři, jenž se na činnosti klubu v tomto ročníku podíleli.


21.2.2019 Moravské Budějovice prodaly druholigovou licenci

HC Štika informuje

Udržet při životě seniorský hokej je stále obtížnější. V posledních letech ve druhé lize skončily hokejové týmy Břeclavi a brněnské Techniky. Seniorský hokej v Břeclavi v letošním ročníku pokračoval pouze v naší KLM, brněnská Technika prozatím mužskou soutěž nemá. Nyní podobnou situaci řeší v Moravských Budějovicích, které dle posledních informací prodaly hokejovou licenci na druhou ligu do Znojma. Tuto informaci přenesl deník idnes.cz a vy si ji můžete přečíst zde. Zůstává otevřena otázka, zda Moravské Budějovice budou příští rok hrát KLM (možná i naši skupinu) či zda seniorský hokej v Moravských Budějovicích definitivně zanikne.


15.2.2019 Obě hodonínská mužstva táhnou diváky

HC Štika informuje

V letošním ročníku naší KLM se objevilo v naší soutěži nové mužstvo z Hodonína. V tomto hokejovém městě tak vedle druholigového týmu vznikl i jiný tým, který se přihlásil do naší KLM. A všichni účastníci naší soutěže jenom tiše závidí obrovský zájem diváků, kterého se oba týmy v Hodoníně dočkali. Krásný článek o diváckém zájmu o KLM přinesl deník idnes.cz a přes odkaz se na tento článek můžete podívat zde. Není žádným tajemstvím, že úroveň KLM jde rok od roku nahoru a tento článek to jenom potvrzuje.


14.1.2019 Hrací systém KLM  po skončení základní části

HC Štika informuje

Fanoušky našeho i ostatních klubů KLM určitě bude zajímat, jak bude naše soutěž pokračovat po skončení základní části. V  letošním roce hraje naší skupinu KLM 14 účastníků, ale do bojů o play-off zasáhne pouze část týmů. Pro šest týmů po základní části soutěž skončí, osm nejlépe umístěných týmů bude v soutěži pokračovat. Čtvrtfinálová utkání se hrají na dvě vítězná utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první a třetí utkání. Semifinálová a finálová utkání se hrají na tři vítězná utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první, třetí a páté utkání. Každý zápas musí mít vítěze a tak v případě nerozhodného výsledku následuje 10 minutové prodloužení po čtyřech hráčích na každé straně. Nepadne-li rozhodnutí v prodloužení, následují nájezdy (pět na každé straně), přičemž zde brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení a střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí po této skupině samostatných nájezdů (5:5) pokračují další nájezdy až do rozhodnutí po jednom hráči v opačném pořadí. Zde se již mohou střelci opakovat.


11.1.2019 Nepravidelné termíny a časy zápasů v Blansku a doma s Uničovem

HC Štika informuje

Většina zápasů KLM se odehrává v sobotu či v neděli večer. V dalších dvou kolech však budeme hrát jednou v netradiční den a jednou v netradiční čas. Náš další venkovní zápas v Blansku budeme hrát mimořádně uprostřed týdne, ve středu 16. ledna 2019 v 18.00 hodin. Následující domácí zápas v neděli 20. ledna 2018 3 bude mít pro změnu netradiční začátek – úvodní buly bude ji v 13.30 hodin. Žádáme hráče a fanoušky, aby si tento časový harmonogram zaplánovali do svého programu.


10.1.2019 Představujeme nové hráče – Jiří Svatuška

HC Štika informuje

Dalším novým hráčem v letošním ročníku v našem klubu je šikovný útočník Jiří Svatuška (1996). Ve svých mládežnických letech prošel více klubů. Jako žák hrál v Brně na Úvoze, dorostenecký život strávil v HC Dukla Jihlava a juniorskou soutěž hrál v HC Orli Znojmo. V současné době je kmenovým hráčem Znojma a v našem týmu je na hostování. Po vystudování provozně-ekonomické střední školy v Brně začal studovat na Masarykově universitě. Nyní je studentem přírodovědecké fakulty, obor geologie. Mezi jeho největší záliby patří cestování, jako doplňkový sport má nejraději fotbal. Ihned po skončení hokejové sezóny bude pokračovat v sezóně fotbalové, je totiž aktivním hráčem týmu TJ Rajhradice. V loňském roce hrál KLM v týmu HC Spartak Velká Bíteš a budeme ve vedení klubu rádi, bude-li v hokeji pokračovat u nás v Rosicích i v příští sezóně.


10.1.2019 Představujeme nové hráče – Tomáš Úlehla

HC Štika informuje

Nebývá příliš často, aby do našeho klubu nastoupil hráč, o kterém můžeme říci, že to je bývalý student. Výjimku potvrzující pravidlo v letošním roce představuje zkušený obránce Tomáš Úlehla (1987). Tomáš skončil s aktivním hokejem v roce 2012 (!), neboť studijní, pracovní a rodinné povinnosti (Tomáš je otcem tří krásných dětí) jej přinutily na delší dobu vzdát se ligových hokejových zápasů. Občas sice chodil hrát „hobby“ hokej, ale jak sám říká, chtěl se k hokeji vrátit, neboť mu hodně chyběl hokejový adrenalin z mistrovských zápasů. Po prvních zápasech sice říkal, že ho bolí celé tělo, ale nyní je již obrovskou oporou naší obrany, bohužel nemůže se zúčastnit všech utkání. Je odchovanec brněnského hokeje, za žáky i dorost hrál v Ytongu Brno, extraligu juniorů hrál také v Brně (za Kometu a za Ytong) a následně v letech 2007-2012 odehrál 188 utkání ve druhé lize (ve Velké Bíteši, ve Velkém Meziříčí a hlavně v brněnské Technice). Po absolvování učebního oboru elektro s maturitou dosáhl i vysokoškolského vzdělání. Je absolventem Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně, kde navštěvoval fakultu aplikované informatiky, obor bezpečnostní technologie. Je to vynikající a nesmlouvavý obránce, který si náš hokejový klub vybral sám, velmi mu totiž vyhovuje minimální vzdálenost z Brna do Rosic, neboť vzhledem ke svým rodinným a pracovním povinnostem a vzhledem ke svým koníčkům je pro něj čas velmi limitujícím faktorem. Kromě hokeje má velmi rád kolo a plavání. Je zaměstnaný jako obchodní zástupce se stavebním materiálem ve společnosti Porfix. Od Tomáše máme příslib, že bude pokračovat v hokeji v našem klubu i v dalších letech.


4.1.2019 Vyškovský deník píše o našem utkání s Březinou

HC Štika informuje

O našem posledním zápase ve Vyškově (sídlo hokejového klubu z Březiny) vyšel ve Vyškovském deníku článek, který si můžete přečíst zde.


2.1.2019 Úprava pravidel při chybném vhazování od 1. 1. 2019

HC Štika informuje

Dne 20.12.2018 schválil Výkonný výbor ČSLH úpravu pravidla „Chybné vhazování“, cílem této úpravy je urychlení procedury vhazování. Dojde-li při buly k porušení pravidel, hráč na vhazování nebude – jako doposud – vyměněn, ale varován rozhodčím. V případě, že se dopustí dalšího přestupku, se na výkladu pravidla nic nemění a týmu bude uložen menší trest pro hráčskou lavici. Uvedený postup je nyní aplikován také při juniorském mistrovství světa v Kanadě. Od 1. 1. 2019 bude platit rovněž ve všech soutěžích, řízených ČSLH, tedy týká se také naší KLM.


22.12.2018 Tréninky o vánočních svátcích

HC Štika informuje

V průběhu svátků budeme mít 2 řádné tréninky. První bude v pravidelný čtvrteční čas 27.12.208 v 21.00 – 22.00 hodin, druhý bude 1.1.2019 v čase 19.30 – 20.45 hodin.  Sledujte rozpis ledu.


25.10.2018 Představujeme nové hráče – Tomáš Rafaj

HC Štika informuje

Další obránce, který se jako nová tvář objevil v letošní sezóně v našem hokejovém klubu, je junior Tomáš Rafaj (1999). V současné době je u nás na střídavý start (hostování) z juniorského týmu HC Warrior Brno, kde je kmenovým hráčem. Tomáš je vzhledem ke svému věku velmi milým překvapením, neboť i přes svůj věk se stal výraznou oporou obrany našeho týmu. Tak, jak velká většina našich hráčů, je ještě studentem, navštěvuje střední školu sportovního managmentu. Jako žák, dorostenec a junior působil výhradně v brněnských hokejových týmech Kometa a Warrior. Tomáš kromě hokeje pěstuje i jiné sportovní aktivity, zejména již několik roků má rád horolezectví, cizí mu také není cyklistika. Vzhledem ke spolupráci našeho hokejového klubu s univerzitním hokejovým klubem CAVALIERS Brno odehraje letos také několik zápasů v univerzitní soutěži. Držíme Tomášovi palečky a pevně věříme, že bude oporou našeho týmu na více sezón.


24.10.2018 Představujeme nové hráče – Filip Vojáček

HC Štika informuje

V letošním roce máme spoustu nových hráčů. Budeme je našim fanouškům (stejně jako v minulých letech) postupně představovat.  Jedním z nich je obránce ing. Filip Vojáček (1994), který celý svůj mládežnický hokejový život má spojený s brněnskou Kometou. Za žáky hrál na  Úvoze, následně v letech 2009 – 2015 hrál extraligu mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorskou extraligovou soutěž – vše výhradně za brněnskou Kometu. Krátce nakoukl také do 2. celostátní ligy, v 19 zápasech nastoupil za HC Lvi Břeclav (sezóna 2014 – 2015).  Studium na VUT (fakulta podnikatelská, obor management a ekonomie) ukončil v červnu 2018. Ještě v loňském roce také hrál za universitní hokejový klub CAVALIERS Brno. V loňské sezóně hrál naší KLM za Velkou Bíteš. Filip je nadále nejen kmenovým hráčem brněnské Komety, ale v současné době také pracuje v oddělení marketingu a obchodu v extraligové Kometě a navíc je také asistentem trenéra ve 4. třídě v tomto nejúspěšnějším hokejovém klubu České republiky. Je velká škoda, že pro své pracovní zaneprázdnění se nemůže zúčastnit všech zápasů našeho klubu, protože v zápasech, ve kterých nastoupil, byl vždy velkou oporou zadních řad.


 

22.10.2018 Další vložený sobotní  trénink bude 27.10.2018 dopoledne

HC Štika informuje

V sobotu 27.10.2018 dopoledne se uskuteční další vložený trénink v čase 10.15 – 11.30. Utkání v Uničově se uskuteční následující den v neděli 28.10.2018.


3.10.2018 Vložený předzápasový led bude v sobotu 13. 10. 2018 ve 14.00 hodin

HC Štika informuje

Vzhledem ke skutečnosti, že utkání 6. kola KLM v Hodoníně se bude hrát až v neděli 14.10.2018 v 17.00 hodin, zajistilo vedení našeho hokejového klubu vložený předzápasový led na sobotu 13. 10. 2018 ve 14.00 hodin. Sledujte rozpis ledu na zimním stadionu.


1.10.2018 Zahájení hokejové sezóny provedl i letos pan starosta Světlík

HC Štika informuje

Náš hokejový klub si velmi váží podpory, kterou dostáváme od našeho města Rosice. Děkujeme celému zastupitelstvu, tato podpora má pro nás nesmírný (a to nejen ekonomický) význam). Jsme hrdi, že náš hokejový klub se stal nedílnou součástí společenského života našeho města. Každoročně na první zápas sezóny chodí vhodit čestné buly pan starosta Světlík. Vzhledem k pracovnímu vytížení se nezúčastnil prvního domácího utkání proti týmu z Brumova-Bylnice, avšak náš včerejší zápas s týmem Sokola Březina si již nenechal ujít. Na snímku je okamžik zahájení našeho včerejšího utkání. Ještě jednou děkujeme.


18.9.2018 Spolupráce našeho rosického klubu s universitním CAVALIERS Brno

HC Štika informuje

Od obnovení rosického ligového hokeje velkou část naše týmu tvořili (a nadále tvoří) studenti brněnských vysokých škol.  Před začátkem letošní sezóny obdržel náš tým nabídku od předsedy univerzitního klubu CAVALIERS Brno pana Jochmana (dnes již mimo jiné platný hráč našeho klubu) nabídku na společný postup pro spolupráci. Vzhledem k tomu, že velká část našich hráčů již před touto nabídkou byla hráčem obou klubů, tento záměr jsme po konzultaci ve vedení našeho klubu odsouhlasili. Zatím tato spolupráce vypadá velmi dobře, neboť plně obsazený počet hráčů na trénincích se projevil okamžitě na růstu kvality tréninkových jednotek. Hlavní trenéři našeho klubu pánové Balabán a Hájek tak nyní mají nového asistenta, kterým je hlavní kouč univerzitního týmu. Není to nikdo jiný, než náš bývalý hráč Ladislav Šoukal. Velkou výhodou této spolupráce je ta skutečnost, že studující hokejisté, kteří hrají za oba dva kluby, tak mají možnost odehrát v letošní hokejové sezóně 40 – 60 zápasů (část v KLM, část v kvalitní evropské univerzitní soutěži). Hráči CAVALIERS tak mají možnost společného trénování a vhodně doplňují soupisku našeho klubu. A naopak – mladí hráči, kteří přišli letos do našeho ligového týmu, mají ihned možnost se zároveň zapojit do aktivit univerzitního hokejového klubu. Víme, že mohou nastat čas od času kolize mezi zájmy univerzitního klubu a našeho ligového klubu. Jsme však přesvědčeni, že hokejisté, kteří studují vysokou školu a naši vynikající trenéři vždy najdou řešení a tato spolupráce bude ku prospěchu obou klubů. Vzhledem k tomu, že nyní považujeme univerzitní hokejový klub za nedílnou součást rosického hokeje, přidali jsme odkaz na internetové stránky tohoto klubu na naše webové stránky. Našim cílem je dosáhnout takové situace, kdy budeme mít nejen společné hráče, ale i společné (dobré!) výsledky a spokojené fanoušky. Pracujeme na tom, aby v kádru našich klubů bylo minimálně 25 hráčů (vzhledem k velké porci zápasů je to nezbytnost), přičemž minimálně 15 hráčů aby bylo začleněno do obou klubů. Takže pojďme (Štiky a Kavalíři) do toho! Ať se daří!


 

17.9.2018 Hrací systém jednotlivých zápasů letošního ročníku KLM

HC Štika informuje

Před naším prvním soutěžním domácím zápasem není špatné informovat naše fanoušky o tom, jaké jsou pravidla hracího systému v letošním ročníku KLM pro jednotlivé zápasy. Zápasy se hrají tříbodovým systémem. V případě nerozhodného výsledku následuje 5 minutové prodloužení 3 : 3. Délka přestávky před prodloužením jsou pouze 3 minuty. Brankáři na prodloužení nemění strany. Nepadne-li rozhodnutí ani v prodloužení následují samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání 5 : 5. Na samostatné nájezdy brankáři budou hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě, že ani po samostatných nájezdech (5 : 5) nebude rozhodnuto o vítězi utkání, pokračují nájezdy systémem „náhlá smrt“ po jednom hráči v opačném pořadí. Zde se již střelci mohou opakovat.


14.9.2018 Pravidlo pro barvu dresů zůstává v letošní sezóně beze změny

HC Štika informuje

I pro letošní ročník KLM platí pravidlo pro barvu dresů v jednotlivých zápasech, které platilo v předcházejících sezónách. V první polovině soutěže (1-13 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání ve světlých dresech. Hosté v tmavých. Ve druhé polovině soutěže (14 – 26 kolo) nastupuje domácí oddíl do utkání v tmavých dresech. Hosté ve světlých dresech. V případě nutnosti je povinností domácích změnit barvu dresů.


 

12.9.2018 Nedělní domácí zápas proti týmu TJ Sokol Březina se uskuteční dne 30. září 2018 ve 14.00 hodin

HC Štika informuje

Utkání 4. kola naší KLM proti týmu TJ Sokol Březina na domácím kluzišti v Rosicích se uskuteční v neděli 30. září 2018 odpoledne ve 14.00 hodin.  Zápas se hraje místo tradiční soboty z toho důvodu, že v pátek 28. září 2018 hrajeme utkání předcházejícího kola v Břeclavi. Žádáme hráče a trenéry, aby počítali s tímto víkendovým dvojkolem.


7.9.2018 Změna evidence trestů dle soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH

HC Štika informuje

Na základě rozhodnutí výkonného výboru ČSLH dochází k výrazné změně v evidenci trestů v soutěžích ČSLH. Touto změnou není dotčena povinnost klubů evidovat uložené tresty. Změna je platná okamžitě a platí i pro naši KLM Jihomoravského a Zlínského kraje. Celý text rozhodnutí ČSLH je k dispozici zde.


 

22.8.2018 Změna termínu prvního přípravného zápasu ve Velkém Meziříčí

HC Štika informuje

První přátelské utkání ve Velkém Meziříčí se neuskuteční v pátek 31.8.2018 tak, jak bylo původně dojednáno, ale na základě žádosti hokejového klubu z Velkého Meziříčí bude sehráno následující den – v sobotu 1.9.2018 v 17.30 ve Velkém Meziříčí.


16.7.2018 Nový ročník KLM zahajujeme v Uherském Ostrohu

HC Štika informuje

V letošní sezóně začínají mistrovské zápasy o týden dříve (oproti loňské sezóně). První kolo budou hrát domácí týmy v sobotu (15. září 2018) nebo v neděli (16. září 2018) v závislosti od toho, jaký termín si určí domácí tým. Náš rosický hokejový tým bude hrát první kolo na kluzišti soupeřů, hrajeme v Uherském Ostrohu. Vzhledem k tomu, že tento tým preferuje jako hrací den pro svá domácí utkání především neděli, tak z největší pravděpodobností zahájíme letošní ročník KLM 16. září 2018. První domácí utkání sehrajeme o týden později (v sobotu 22. září) a na naše kluziště zavítá staronový účastník soutěže  HC Brumov-Bylnice.


11.7.2018 První trénink na ledové ploše bude v pondělí 27. srpna 2018 v 18.00 hodin

HC Štika informuje

První letošní trénink na ledové ploše bude v pondělí 27.8.2018 v 18.00 hodin (pravidelné pondělní tréninky pro letošní sezónu budou tedy vždy v čase 18.00 – 19.00 hodin). Další tréninky v srpnu budou následovat ve středu v čase 18.30 – 19.30 a ve čtvrtek v čase 21.00 – 22.00 hodin (také časy pravidelných čtvrtečních tréninků stejně jako v loňské sezóně zůstávají beze změny). Středeční tréninky jsou zatím naplánovány na srpen – září. Sledujte prosím rozpis ledu na zimním stadiónu v Rosicích.


10.7.2018 Rosický odchovanec Robert Kousal odchází z Davosu do Švédska

HC Štika informuje

Nejúspěšnější odchovanec rosického hokeje Robert Kousal (1990), účastník letošního mistrovství světa v ledním hokeji, mění dres. Odchází ze švýcarského Davosu a bude pokračovat ve své hokejové kariéře ve Švédsku v týmu Brynäs IF. Informaci o této změně si můžete přečíst zde.


25.6.2018 Termíny přátelských přípravných utkání

HC Štika informuje

Vzhledem k té skutečnosti, že letošní ročník KLM začíná o týden dříve než v loňské sezóně, jednotlivé kluby se domlouvají na přátelská přípravná utkání s dostatečným předstihem. Také vedení našeho hokejového klubu domluvilo již dva přípravné zápasy. První přípravný zápas odehrajeme na kluzišti silného HHK Velké Meziříčí v pátek 31. srpna 2018 v 18.00 hodin. Druhý přípravný zápas sehrajeme v sobotu 8. září 2018 v 17.00 hodin v Břeclavi proti domácím Lvům. Žádáme hráče a trenéry, aby si uvedené termíny zaplánovali do svého kalendáře.


21.6.2018 Nový ročník KLM je rozlosován se čtrnácti účastníky

HC Štika informuje

S mírným zpožděním přinášíme našim fanouškům první základní informace o novém ročníku KLM. Ve čtvrtek 7.  června 2018 byl ve Vyškově v hotelu Atrium v 17.00 hodin rozlosován nový ligový ročník. Letošní losování bylo očekáváno s velkým napětím, neboť do posledního okamžiku nebyl znám počet účastníků letošního ročníku KLM. Konečné číslo v počtu účastníků – 14 týmů,  je velmi příjemné. Soutěž bude mít 26 kol (každý odehraje 13 utkání doma a 13 na kluzištích soupeřů) a vzhledem k tomu, že je sudý počet účastníků, nebudou žádné nucené pauzy pro lichý tým. Po skončení základní části (26 kol) bude osm nejlepších týmů pokračovat v soutěži v play-off. Do soutěže se přihlásili všechny týmy (11 loňských účastníků), které odehráli ligový ročník 2017/2018 (tedy kromě našeho rosického klubu to jsou Boskovice, Blansko, Břeclav, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Kroměříž, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Uherské Hradiště a Uničov) a také tři nováčci (Hodonín, Brumov-Bylnice a Březina). Krátce se zastavíme u jednotlivých nováčků.  Prvním nováčkem je tým HC Brumov-Bylnice, což je staronový účastník soutěže. V první naší sezóně po obnovení ligového hokeje v Rosicích (sezóna 2013/2014) jsme se s tímto týmem v KLM potkali – v tomto ročníku obsadili Brumovští sedmé místo, avšak do dalšího ročníku KLM již svůj tým nepřihlásili. Brumov-Bylnice má slušnou mládežnickou základnu a tento hokejový klub má zájem, aby vlastní odchovanci neodcházeli do jiných klubů a tak se rozhodli obnovit mužský hokej. Brumovští – držíme Vám palečky a doufáme, že se Vám návrat do KLM podaří! Druhým nováčkem je tým SHKM Hodonín. V sezóně 2016/2017 jsme v naší KLM měli tým z Hodonína – avšak byl to b-tým druholigového mužstva a v loňském roce tento tým již naši KLM nehrál. V sezóně 2016/2017 tento hodonínský tým získal o jeden bod více než náš hokejový klub a skončil na celkovém devátém místě. V letošním roce bude hodonínský klub (v naší KLM) součástí  hodonínské mládeže (tedy formálně na a-týmu zcela nezávislý)a bude mít tu výhodu, že v rámci střídavých startů si budou moci navzájem z druholigovým týmem vypomáhat. Třetím nováčkem v naší soutěži je tým TJ Sokol Březina. Je to hokejový klub, který v loňském roce vyhrál šestou nejvyšší hokejovou soutěž (okresní ligu Blansko) a rozhodl se pátou nejvyšší soutěž (KSM) přeskočit a zkusit přímo naší KLM. Určitou pikantností pro rosické hokejisty je ta skutečnost, že jedním z nejvyšších funkcionářů tohoto klubu je náš bývalý hráč Adam Kozel. Březina bude hrát své zápasy na novém hokejovém stadiónu ve Vyškově, ale ponechá si svůj původní název. Novému hokejovému stadiónu ve Vyškově bude určitě KLM slušet. Letošní ročník krajské ligy začne o týden dříve než minulý rok – o víkendu 15/16 září. Rozlosování a rozpis přátelských utkání Vám přineseme v nejbližších aktualitách.

 


 

24.4.2018  Mimořádné ocenění práce trenéra pana Vítězslava Hájka a našeho kapitána Milana Hakla

HC Štika informuje

V pátek 20. dubna 2018 se zámku v Rosicích uskutečnilo společenské setkání sportovců z Rosic, které nahradilo letošní chybějící ples sportovců. Tato akce byla mimořádně zdařilá, na účasti téměř celého zastupitelstva města Rosic bylo vidět, jak významné společenské postavení má ve městě sport. Při této příležitosti předal pan starosta Světlík mimořádné ocenění našemu trenérovi panu Vítězslavu Hájkovi za dlouholetou práci pro rosický hokej. Krásná skleněná pamětní plaketa (čestné uznání si můžete prohlédnout zde), kterou pan Hájek obdržel, je oceněním jeho mnohaleté trenérské práce v zaniklém hokejovém klubu HCM Slovan Rosice, kde trénoval téměř všechny mládežnické kategorie. Mnoho roků jako trenér žáků, dorostenců a juniorů následně tento trenér působil také v brněnských hokejových klubech. Za reprezentaci města Rosice obdržel následně na této akci také ocenění náš kapitán Milan Hakl, který od obnovení našeho hokejového klubu v Rosicích, v dobách dobrých i zlých, byl velkou oporou pro naše trenéry při vedení týmu. Milan dostal za toto období velké množství nabídek do jiných hokejových klubů, ale jeho vztah k rosickému hokeji je příkladný a toto ocenění (můžete si jej prohlédnout zde) si opravdu právem zaslouží. Oběma oceněným jménem hokejového klubu k ocenění gratulujeme.