Adosa - vaše dopravní společnost

Adosa - vaše dopravní společnost

»»»»»

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

PS Brno - Vaší vizi dáme rozměr

»»»»»

Thermona - všechno, co děláme hřeje

Thermona - všechno, co děláme hřeje

»»»»»

ČSOB - osobní finance

ČSOB - osobní finance

»»»»»

e-on - pomáháme šetřit

e-on - pomáháme šetřit

»»»»»

AZO., s.r.o. Jinošov

AZO., s.r.o. Jinošov

»»»»»

Kampos - obchodní a výrobní společnost

Kampos - obchodní a výrobní společnost

»»»»»

Stavební izolace Zlín

Stavební izolace Zlín

»»»»»

Raben - nová dimenze logistiky

Raben - nová dimenze logistiky

»»»»»

ZP podlahy

ZP podlahy

»»»»»

Vertikal

Vertikal

»»»»»

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

Plastová okna, euro okna - výroba a prodej

»»»»»

Tv-com sportovní přenosy

Tv-com sportovní přenosy

»»»»»

Kooperativa - vienna insurance group

Kooperativa - vienna insurance group

»»»»»

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

ZSE Brno - svět exkluzivních i praktických nástěnných map

»»»»»

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

Autobazar Brno - Autocentrum Slatina

»»»»»

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

HUTIRA - váš partner pro plynárenství a energetiku

»»»»»

Aktuality z klubu HC Štika Rosice v sezóně 2021/22

16.9.2021 Sloučení týmů mužů HC Štika Rosice a VSK TECHNIKA Brno pro sezónu 2021/2022

HC Štika informuje

Vzhledem k nedostatečnému počtu hráčů (viz předcházející zpráva) se dohodlo vedení našeho hokejového klubu pro sezónu KLM 2021/2022 ke sloučení s hokejovým týmem mužů VSK TECHNIKA Brno. Text smlouvy o spolupráci s tímto hokejovým klubem si můžete přečíst zde. Náš hokejový klub se v důsledku této skutečnosti pro letošní ročník KLM ze soutěže odhlásil. Úbytek hráčů (také Jirka Svatuška se rozhodl, že bude hrát letos KLM za brněnskou Techniku) v brněnském regionu v důsledku vzniku jiných nových HC byl příliš velký, a hrozilo nám, že bychom v důsledků případných zdravotních nebo pracovních důvodů našich zbývajících hráčů nemuseli letošní ročník čestně odehrát. Po zvážení všech těchto okolností jsme došli k tomuto rozhodnutí. Pevně věříme, že po roční přestávce se náš hokejový klub HC Štika Rosice vrátí zpět do KLM: Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat zejména trenérům Hájkovi a Balabánovi, kteří v našem klubu pracovali nepřetržitě od roku 2013 a prožívali s naším oddílem všechno zlé i dobré. Také bychom chtěli poděkovat dvěma hráčům – našemu dlouholetému kapitánovi Tomáši Krejčímu a brankáři Ondrovi Čížkovi, kteří jako jediní hráči odehráli všechny ročníky KLM za náš klub. Loučení v kabině nebylo jednoduché. Velmi oceňujeme postoj některých hráčů, kteří nám do poslední chvíle pomáhali se zajišťováním hráčů pro letošní sezónu. Někteří hráči (například Stehlík, Dobšák, Kůst, Kazlepka, ale také ostatní) se snažili zajistit nové spoluhráče pro letošní ročník a také jim patří velké poděkování za to, že do posledních chvil nám pomáhali tuto situaci vyřešit. Chtěli bychom poděkovat všem hráčům, kteří u nás od roku 2013 hráli a vzorně reprezentovali Rosice (zejména Hakl, Pospíšil, Ludvík, brankář Zavadil, Vyhnalík, Hemala, Hájek, Krobauer, Novotný, Dobiáš a další, omlouváme se zároveň těm, na které jsme teď neupozornili). Přehled všech hokejistů za jednotlivé roky je uvedený v odstavci historie klubu. Věříme, že po roční pauze se všichni do KLM v Rosicích vrátíme! Všem našim hráčům přejeme v jejich letošním ročníku hokejové kariéry hodně úspěchů a věříme v jejich návrat do hokejové sezóny 2022/2023 do Rosic. Budeme se snažit navrátit Rosice zpět na ligovou hokejovou mapu. Náš hokejový klub nekončí – nezaniká, budeme pracovat a připravovat se na návrat na náš zimní stadión v Rosicích.


14.9.2021 Brněnské hokejové kluby nám odčerpaly pro letošní ročník KLM velké množství hráčů

HC Štika informuje

Období před záhájením ligových soutěží bývá čas, kdy spoustu hráčů mění hokejový dres.  Hokejová Kometa, která považuje Jižní Moravu za své království, vytvořila v letošním roce nový druholigový klub Kometa B. Z našeho velmi silného týmu pro loňský rok (kdy jsme počítali s předním umístěním) odešlo hned 5 hráčů (Kučera, Buchal, Říčka, Mokrohajský a Jeřábek) do tohoto nového druholigového týmu. Přejeme všem hráčům, aby ve vyšší hokejové soutěži uspěli.

V letošním roce po několika letech obnovila soutěž mužů také brněnská Technika. Také tento tým nám odčerpal 3 hráče na kterých náš hokejový klub v loňské sezóně stál (Úlehla, Gonos, Važník). Obránce Antal vzhledem ke svým studijním povinnostem se rozhodl, že letos bude hrát pouze za vysokoškolský hokejový klub Cavalliers Brno. Brněnské hokejové kluby nám tedy velmi oslabily náš hokejový kádr. Brankář Dufek přerušil hokejovou kariéru a odešel hrát do Francie in-line hokej. V této situaci, kdy máme nyní maximálně k dispozici cca 12-14 hráčů jsme se pokusili o návazání spolupráce se sousedním klubem HC Spartak Velká Bíteš. Tomuto hokejovému klubu dohoda (nebo nedohoda?) Jihomoravského hokejového svazu a hokejového svazu na Vysočině neumožnila hrát letošní ročník KLM Jihomoravského a Zlínského kraje. Velké množství hokejistů z Brna, jenž hrají za Velkou Bíteš, však soutěž KLM Vysočiny nechce hrát. Nabídli jsme Velké Bíteši, že budeme trénovat na jejich zimním stadiónu a společně hrát KLM Jihomoravského kraje. Vedení hokejového klubu z Bíteše nám naši nabídku odmítlo. Z tohoto důvodu nadále hledáme spolupráci s jinými brněnskými hokejovými kluby, neboť nových mladých hokejistů pro doplňování klubu není dostatek. Situace není lehká, zároveň v současné době máme rozjednán přichod 4 nových hráčů.

Stále pevně věříme, že letošní ročník KLM (který nebude rozhodně jednoduchý) náš hokejový klub odehraje. Nejsme sami v této situaci, ale tím, že nemáme vlastní juniorský tým, je pro nás průběžné doplňování mladými hráči juniorského věku rok od roku složitější.


6.9.2021 Odvetný zápas proti Moravským Budějovicím je zrušen

HC Štika informuje

Upozorňujeme naše trenéry, hráče a fanoušku, že na žádost týmu z Moravským Budějovic se neuskuteční plánovaný přátelský zápas, který se měl odehrát v neděli 12.9.2021 v 17.45 na zimním stadiónu v Třebíči.


18.8.2021 Termíny přátelských přípravných utkání

HC Štika informuje

V rámci přípravy odehrajeme dva přípravné zápasy se stejným soupeřem – týmem HC Moravské Budějovice. První utkání se uskuteční v neděli 5.9.2021 ve 13.00 hodin na našem zimním stadioně v Rosicích. Odvetné utkání se uskuteční dne 12.9.2021 (tedy také v neděli) v 17.45 na stadioně v Třebíči, neboť mužstvo z Moravských Budějovic v té době ještě nebude mít k dispozici vlastní ledovou plochu. Budou to jediné dva zápasy s tímto soupeřem v této sezóně, neboť mužstvo z Moravských Budějovic bude v letošním roce hrát KLM na Vysočině (nebude tedy hrát naší KLM Jihomoravského a Zlínského kraje). Vstup na domácí utkání je pro naše fanoušky zdarma.


16.8.2021 Doporučené očkování na Covid-19 pro všechny hráče a trenéry

HC Štika informuje

Přes pozitivní vývoj epidemie Covid-19 žádáme všechny hráče, aby se nechali očkovat proti této nemoci. Jako hokejový klub nemůžeme toto očkování nikomu nařídit, ale je dost možné, že v průběhu letošní hokejové sezóny může být účast hráčů na zápasech bez očkování podstatně složitější než u očkovaných hráčů. Z toho důvodu vyzýváme všechny hráče ve vlastním zájmu k realizaci očkování, neboť nevíme, jak se budou vyvíjet povinné podmínky k účasti na zápasech.


16.8.2021 Zahájení tréninků na ledě bude dne 23.8.2021 a rozpis na srpen a září 2021 je shodný s loňským rokem

HC Štika informuje

První trénink na ledě bude v pondělí 23.8.2021. V průběhu srpna a září 2021 budou tréninky v letošní hokejové sezóně stejně jako v loňském roce. Tedy každé pondělí v čase 18.15 -19.15, ve středu v čase 18.15 – 19.15 a ve čtvrtek v čase 21.15 – 22.15.


10.6.2021 Organizační záležitosti k novému ročníku KLM 2021/2022

HC Štika informuje

Včera se na krajském hokejovém svazu v Brně uskutečnil aktiv pro nový ročník Krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje.  Minulý ročník KLM zůstal nedohraný a nový ročník má velmi dramatický sled událostí již před jeho zahájením. Po mnoha letech dochází k výrazné změně, neboť  hokejové kluby z kraje Vysočina nedostaly povolení hrát v naší KLM, tedy hokejové kluby z Moravských Budějovic a z Velké Bíteše nebudou pravděpodobně hrát letošní ročník KLM v naší skupině, ale budou hrát KLM kraje Vysočina.  Zejména HC Velká Bíteš byla mnoho roků tradičním účastníkem naší skupiny KLM a pro rosické fanoušky byl zápas s nedalekou Velkou Bíteší tradiční derby.  Z největší  pravděpodobností je to již definitivní, neboť v kraji Vysočina již proběhlo tento týden dokonce losování. Pro zajímavost – zatím je v kraji Vysočina celkem 11 hokejových klubů. Vzhledem k tomu, že všechny kluby jsou z kraje Vysočina, ukazuje se, že tento kraj je skutečnou hokejovou baštou,  počtem účastníků svého  KLM  bude patřit k nejlépe zastoupeným krajům v rámci celé České republiky. V současné době je otevřená otázka hokejového klubu HC Zastávka u Brna, který hraje také na našem rosickém zimním stadiónu. Zatím krajský hokejový svaz Jihomoravského kraje nepovolil tomuto klubu hrát KLM Vysočina a tak náš spřátelený hokejový klub s největší pravděpodobností bude hrát naší KLM Jihomoravského a Zlínského kraje. Není ale žádným tajemstvím, že HC Zastávka usiluje o účast v KLM kraje Vysočina – uvidíme, jak tato situace nakonec dopadne. V případě, že HC Zastávka dostane povolení k hraní KLM kraje Vysočina, bude mít Vysočina celkem 12 účastníků soutěže. V rámci naší soutěže dojde s největší pravděpodobností ještě k jedné změně – spřátelený hokejový klub Technika Brno bude s největší pravděpodobností  novým účastníkem letošního ročníku KLM mužů.  Náš krajský hokejový svaz letos (na rozdíl od ostatních krajů, kde jsou již soutěže dokonce rozlosovány) posunul termín přihlášek do KLM až na začátek srpna a tak Vám informace o počtu klubů a způsobu rozlosování naší soutěže přineseme až v srpnu. Zatím máme neoficiální informace o tom, že naší skupinu KLM bude hrát téměř jistě 11 týmů. Celkem 5 týmů bude ze Zlínského Kraje (Uherský Bod, Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Kroměříž a Brumov-Bylnice) a 6 týmů z Jihomoravského kraje (Blansko, Boskovice, Břeclav, Hodonín, Technika Brno a náš hokejový klub z Rosic). Nadále zůstává otevřena otázka, kde bude hrát HC Zastávka Brno. V případě, že bude hrát v naší skupině KLM, budeme mít s největší pravděpodobností 12 účastníků naší KLM. Sledujte naše stránky, další přesnější informace Vám přineseme podle dalšího vývoje.


9.6.2021 Nabídka zájemcům z řad současných nebo bývalých hráčů o trenérské zkoušky C

HC Štika informuje

Jihomoravský hokejový svaz připravil pro zájemce možnost získat licenci C pro trenéra ledního hokeje. Pokud mají někteří aktivní hráči (nebo ti, co již z aktivní hráčskou kariérou skončili)  zájem o získání této licence, je možnost se přihlásit. Podmínky a způsob přihlašování najdete zde.